Media sponsor

Patras 2019 - Lojërat Mesdhetare në Rërë

Hapja Gusht 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Ekipet e beach volleyt që do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Mesdhetare në Rërë, vendosen në Patras

Ekipet e beach volleyt (volejboll në rërë) në të dyja konkurrencat, janë vendosur sot në Patras të Greqisë, ku prej 25-31 gusht 2019 do të mbahen Lojërat e dyta Mesdhetare në Rërë, Patras 2019.më shumë

Federata e Kick-Boksit të Kosovës kreu me sukses kursin për administratorë sporti

Federata e Kick-Boksit të Kosovës është bërë e 24-ta që ka përfunduar me sukses kursin për administratorë sporti, të organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës.më shumë

Drejtuesit e KOK-ut takuan drejtorin e ATK-së, Murtezaj, u bisedua për implementimin e Ligjit për Sponsorizim

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjjthshëm, Shasivar Haxhijaj, janë pritur nga drejtori i përgjithshëm i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj dhe ekipi i tij.më shumë

KOK dhe Gjirafa nënshkruajnë kontratën e parë pas hyrjes në fuqi të Ligjit për Sponsorizim

Kompania e avancuar e teknologjisë, Gjirafa, i është bashkuar planit strategjik të marketingut të Komitetit Olimpik të Kosovës.më shumë

Prej sot i hapet rruga implementimit të Ligjit për Sponsorizime në fushën e Sportit, Kulturës dhe Rinisë

Ligji nr 05/L-090 për sponsorizime në fushën e Sportit, Kulturës dhe Rinisë prej sot është i zbatueshëm në Kosovë.më shumë

Drejtuesit e KOK-ut pritën Sami Morinën, shqiptarin e Zvicrës që do ta përfaqësojë Kosovën në triatlon

Sami Morina ka vendosur të përfaqësojë Kosovën në sportin e triatlonit, të formuar vetëm muaj më parë në Kosovë.më shumë

previous

1-6 Nga 942

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0
Rezultatet e Ekipit Olimpik të Kosovës në Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018