Media sponsor

Pyeong Chang 2018 - Lojërat Olimpike Dimërore

Hapja 09.02.2018 12:00

Tarragona 2018 - Lojërat Mesdhetare

Hapja 22.06.2018 20:30

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Zyrtarët e KOK-ut takohen me Thomas Bachun në “Forumin e Evropës për Avancimin e Grave”

Anëtarët e Bordit Ekzekutiv të Komitetit Olimpik të Kosovës, znj.Shqipe Bajçinca – Brestovci dhe z. Agron Kuka, si dhe zyrtarja e KOK-ut, znj. Rejhan Halili, po marrin pjesë në “Forumin e Evropës për Avancimin e Grave në Rolet Udhëheqëse” (Advancing Women in Leadership Roles Forum for Europe), që po mbahet në Vilnius të Lituanisë. më shumë

Nesër fillon trajnimi për trajnerët e Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Komiteti Olimpik i Kosovës do të organizojë trajnimin e katërt për trajnerë brenda dy muajëve.më shumë

23 trajnerë të xhudos marrin çertifikatat për nivelin e dytë

Komiteti Olimpik i Kosovës ka çertifikuar 23 trajnerë të xhudos, të cilët për disa ditë vijuan nivelin e dytë për trajnimin e trajnerëve.më shumë

Fituesi i katër normave olimpike, Albin Tahiri: “Pa bursën e KOK-ut do të isha në shtëpi”

Albin Tahiri do ta shkruajë historinë e Kosovës në Lojërat Olimpike Dimërore “PyeongChang 2018”, që mbahen në shkurt të vitit të ardhshëm.më shumë

Presidenti i KOK-ut, Besim Hasani, mori pjesë në prezantimin e produktit të ri të Syndrom Down Kosova

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, z.Besim Hasani, ka marrë pjesë në prezantimin e produktit të ri të Shoqatës Syndrom Down Kosova, të bërë të enjten.më shumë

Komiteti Olimpik i Kosovës dhe Toyota pritet të zgjerojnë bashkëpunimin

Drejtuesi i Kompanisë automobile Toyota me seli në Lubjanë, presidenti z.Kensuke Tsuchiya, i shoqëruar nga z.Bujar Hoxha, përgjegjës i Toyotas për Kosovë , kanë vizituar të mërkurën Komitetin Olimpik të Kosovës (KOK).më shumë

previous

103-108 Nga 436

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0