Media sponsor

Tarragona 2018 - Lojërat Mesdhetare

Hapja 22.06.2018 20:30

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Drejtuesit e KOK-ut takohen nesër me kryetarët e Komunave të Pejës, Istogut dhe Klinës, si dhe bizneset e tyre dhe klubet

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, nesër (e martë) do të kenë takime me kryetarin e Pejës, Gazmend Muhaxhiri, atë të Istogut, Haki Rugova dhe kryetarin e Klinës, Zenun Elezaj, si dhe bizneset që veprojnë në këto komuna.më shumë

Laureatët 2017: Majlinda Kelmendi e Herolind Nishevci, sërish më të mirët e vitit

Majlinda Kelmendi dhe Herolind Nishevci janë vlerësuar për herë të dytë sportistët më të mirë të vitit nga Komiteti Olimpik i Kosovës. KOK-u organizoi për herë të dytë Gala Mbrëmjen e shpalljes së laureatëve 2017, e cila këtë herë u mbajt në Restaurant Golden Imperial të Prishtinës.më shumë

MKRS-ja ndan bursa për shpresat olimpike në vlerën totale prej 18 mijë euro

Në kuadër të përkrahjes së drejtpërdrejtë të talentëve dhe shpresave të sportit në Kosovë, Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka nënshkruar vendimet për dhjetë përfituesit e bursave për Shpresat Olimpike dhe Paraolimpike të Kosovës. më shumë

Reagim ndaj gënjeshtrave të trajnerit, Sylejman Shala

Komiteti Olimpik i Kosovës prej vitesh vazhdon të përkrahë fuqishëm sportistët, duke ndarë bursa të ndryshme, në vlera qindra mijëra euro në vit. më shumë

Mbledhja e 17-të e BE të KOK-ut: U vlerësua lart pjesëmarrja në LOD PyeongChang 2018 dhe organizimi i Festivalit Olimpik PyeongChang2018

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës, ka mbajtur të hënën mbrëma mbledhjen e 17-të të saj, në të cilën u shqyrtuan pika të shumta të Rendit të Ditës.më shumë

Ministri Gashi cakton vlerat financiare të pikëve për sportet kolektive dhe individuale, për trajnerë dhe sportistë

Në vazhdën e konkretizimit të legjislacionit për sportin dhe financimin e federatave sportive, sportistëve dhe trajnerëve, Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka nënshkruar sot dy vendime. më shumë

previous

115-120 Nga 597

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0