Media sponsor

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

KOK-u dhe MKRS vizituan kampionët e xhudos, ministri Gashi ndau shpërblimet

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, bashkë me ministrin për Kulturë, Rini e Sport, Kujtim Gashi, vizituan klubin e xhudos, Ippon në Pejë, ku u pritën ngrohtësisht nga kryetari i Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kuka, trajneri Driton Kuka dhe xhudistët kampionë. më shumë

KOK uron sportistët për rekomandim pozitiv të Komisionit Evropian për liberalizim të vizave

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka mirëpritur rekomandimin pozitiv të Komisionit Evropian për libralizim të vizave për Kosovën.më shumë

Vendimet e dala nga mbledhja e 21-të e Bordit Ekzekutiv të KOK-ut

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës, mbajti mbrëmë (e mërkurë) mbledhjen e 21-të, në të cilën shqyrtoi pika të ndryshme të Rendit të Ditës.më shumë

Presidenti Hasani dhe sekretari i përgjithshëm Haxhijaj, morën pjesë në takimin e KO të Evropës për Lojërat Evropiane Minsk 2019

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, kanë marrë pjesë në takimin e Komiteteve Olimpike të Evropës, të mbajtur në Minsk të Bjellorusisë.më shumë

Kosova mbylli garat me tri medalje të arta dhe një të argjendtë në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018

Ekipi Olimpik i Kosovës ka përfunduar garat në Lojërat e 18-ta Mesdhetare Tarragona 2018, të cilat do të mbyllen sonte me ceremoninë mbyllëse.më shumë

previous

13-18 Nga 613

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0