Media sponsor

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Iu dha lamtumira e fundit, legjendës Fadil Vokrri

Legjenda e futbollit kosovar, Fadil Vokrri, është përcjellur sot për në banesën e fundit.më shumë

Vitin e kaluar, Vokrri ishte nderuar me Çmimin Special 2016

Legjenda e futbollit kosovar, Fadil Vokrri, i cili ndërroi jetë në mëngjesin e sotëm, përveç që ishte nënpresident i Komitetit Olimpik të Kosovës, i zgjedhur në Asamblenë Zgjedhore të vitit 2016, ishte nderuar edhe me një çmim të madh.më shumë

Ceremonia e varrimit të presidentit të FFK-së, Fadil Vokrri, zhvillohet nesër

Federata e Futbollit e Kosovës ka njoftuar se ceremonia e varrimit të presidentit të FFK-së, Fadil Vokrri, njëherit nënpresident i KOK-ut, zhvillohet nesërmë shumë

Telegram ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Fadil Vokrrit, kryetar i FFK-së dhe nënpresident i KOK-ut

Mëngjesi i 9 qershorit 2018 dha lajmi e kobshëm dhe pikërllues për sportin kosovar. Legjenda e të gjitha kohërave të futbollit kosovar, Fadil Vokrri, kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës dhe nënpresident i dytë i Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK) nuk është më në mesin tonë.më shumë

Drejtuesit e KOK-ut morën pjesë në takimin e Komiteteve Olimpike të Evropës Qendrore dhe Juglindore

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, kanë marrë pjesë në takimin e Komiteteve Olimpike të Evropës Qendrore dhe Juglindore.më shumë

Delegacionit për Tarragona 2018 i bashkohen edhe katër gjyqtarë nga Kosova

Listës së gjerë të sportistëve dhe trajnerëve të Kosovës për në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018, i janë shtuar edhe katër gjyqtarë me licencë ndërkombëtare.më shumë

previous

121-126 Nga 675

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0