Media sponsor

Pyeong Chang 2018 - Lojërat Olimpike Dimërore

Hapja 09.02.2018 10:00

Tarragona 2018 - Lojërat Mesdhetare

Hapja 22.06.2018 20:30

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

U mbajt mbledhja e nëntë e BE të KOK-ut

Nën drejtimin e presidentit z.Besim Hasani, është mbajtur të enjten mbrëma mbledhja e nëntë e Bordit Ekzekutiv të Komitetit Olimpik të Kosovës, ku pas gjashtë orësh diskutime e debate, u miratuan një mori çështjesh të rendit të ditës.më shumë

Ekipi olimpik i Kosovës mbërriti në qytetin e Gyorit

Të veshur me fanella të kaltëra dhe me mbishkrimin Kosova, ekspedita e ekipit olimpik të Kosovës ka mbërritur rreth orës 18:30 të së premtes në qytetin e Gyorit, ku do të zhvillohet Festivali Olimpik Evropian për të rinj (EYOF).më shumë

U prezantua ekipi olimpik i Kosovës që merr pjesë në EYOF “Gyor 2017”

Komiteti Olimpik i Kosovës ka prezantuar të enjten ekipin olimpik që do të marrë pjesë në Festivalin Olimpik Evropian për të rinj (EYOF), “Gyor 2017”, që mbahet në Hungari prej 23-29 korrik 2017.më shumë

Kosova Press, sponsor medial i Komitetit Olimpik të Kosovës

Komiteti Olimpik i Kosovës ka nënshkruar kontratë me agjensinë e lajmeve “Kosova Press”, të cilët tani e tutje do të jenë sponsor medial i KOK-ut.më shumë

Xhudo beson se do t’i sjellë medalje Kosovës edhe nga “Gyor 2017”

Xhudoja vazhdon të jetë shpresa më e madhe e Kosovës për të fituar medalje në çdo garë të madhe. Edhe në Festivalin Olimpik Evropian për të rinj (EYOF), “Gyor 2017”, xhudistët tanë në bazë të potencialit dhe formës së treguar në garat paraprake, pritet t’i sjellin vendit tonë medalje.më shumë

Notarët shpresojnë në rezultate të mira në EYOF “Gyor 2017”

Sporti i notit do të përfaqësojë Kosovën me katër notarë, të cilët do të mundohen të arrijnë rezultate të mira në Festivalin Olimpik Evropian për të rinj (EYOF), “Gyor 2017”, që mbahet në Hungari prej 23-29 korrik.më shumë

previous

127-132 Nga 383

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0