Media sponsor

Tarragona 2018 - Lojërat Mesdhetare

Hapja 22.06.2018 20:30

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Presidenti i KOK-ut, Besim Hasani, priti ekspertin e atletikës, Bostjan Bradesko

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, z. Besim Hasani, ka pritur të enjten ekspertin e atletikës nga IAAF, z. Bostjan Bradesko, i cili shoqërohej nga sekretari i Federatës Atletike të Kosovës, z. Abdurrahman Shkodra dhe zyrtarin e kësaj federate, z. Fatlum Grajçevci.më shumë

Ambasadori i Francës në Prishtinë, Didier Chabert, shtroi darkë për drejtuesit e sportit kosovar

Ambasadori i Francës në Prishtinë, z. Didier Chabert, ka organizuar të mërkurën mbrëma darkë relaksuese për drejtuesit e sportit në Kosovë.më shumë

Ueb-faqja e ITTF-it publikon përshtypjet e ligjëruesit Lillieroos në kursin e trajnerëve kosovarë

Uebfaqja zyrtare e Federatës Ndërkombëtare të Pingpongut (ITTF) i ka kushtuar rëndësi të madhe letrës së ekspertit ndërkombëtar, z. Christian Lillieroos, i cili ligjëroi në kursin për trajnimin e trajnerëve të pingpongut, të organizuar nga Komitetit Olimpik i Kosovës, në mbështetje të Solidaritetit Olimpik të KON-it.më shumë

23 trajnerë të atletikës çertifikohen në kursin për trajnerë

Pas 12 ditësh ligjërata teorike dhe praktikë, të mërkurën mbrëma janë çertifikuar 23 trajnerë të atletikës, në kursin për trajnimin e trajnerëve, të organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës në bashkëpunim me Solidaritetin Olimpik të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar.më shumë

BE i KOK-ut mori një mori vendimesh në mbledhjen e 11-të, Gala Mbrëmja mbahet më 11 dhjetor 2017

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës, ka marrë një mori vendimesh të Rendit të Ditës në mbledhjen e 11-të të mbajtur mbrëmë (e hënë).më shumë

Sot mbahet mbledhja e 11-të e BE të KOK-ut, pritet të shqyrtohen pika të shumta të Rendit të Ditës

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës do të mbajë sot (e hënë) mbledhjen e 11-të të saj për këtë vit.më shumë

previous

133-138 Nga 509

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0