Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Presidenti Besim Hasani dhe drejtori i DS të MKRS, Ibër Alaj vizituan Kampionatin Ballkanik U-20 të volejbollit në rërë

Ka filluar Kampionati Ballkanik U-20 i volejbollit në rërë (beach volejboll), në të dyja konkurrencat, që po mbahet në fushat e “Holiday Resort” në Sllatinë të Fushë Kosovës.më shumë

Këshilli Kombëtar për Parandalimin e Dhunës në Sport njoftoi federatat me rregulloren për eliminimin e dukurive negative në sport

Këshilli Kombëtar për Parandalimin dhe Sanksionimin e Dhunës dhe Dukurive Negative në ngjarjet sportive ka takuar përfaqësuesit e federatave sportive në Kosovë, të cilët i njoftoi me rregulloren për parandalimin dhe sanksionimin e dhunës dhe dukurive negative në sport.më shumë

Historike, Kosova U18 kampione e Evropës për Divizionin C

Kombëtarja e Kosovës U18 në basketboll ka shkruar historinë, duke fituar trofeun e parë. Djelmoshat tanë u shpallën kampion të Evropës për Divizionin C.më shumë

Super Akil Gjakova, mposht kampionin Olimpik, Fabio Basile dhe fiton të artën në Zagreb 2018

Akil Gjakova e ka nisur në mënyrën më të mirë misionin për të fituar normën Olimpike Tokyo 2020.më shumë

Presidenti Hasani mori pjesë në Forumin e IV-të SIGA-s, Samiti i SIGA-s mbahet me 4-5 shtator në Prishtinë

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani, mori pjesë në Forumin e IV-të të Aleancës Globale për Integritetin në Sport, SIGA (Sport Integrity Global Alliance), që u mbajt në zyret e Kombeve të Bashkuara në Gjenevë të Zvicrës.më shumë

Xhudistët fillojnë mbledhjen e pikëve për normën Olimpike Tokyo 2020, Distria Krasniqi garon në -48 kg

Sportistët më të suksesshëm në Kosovë, xhudistët, prej nesër do të fillojnë misionin e tyre për të fituar normën Olimpike Tokyo 2020.më shumë

previous

139-144 Nga 747

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0