Media sponsor

Pyeong Chang 2018 - Lojërat Olimpike Dimërore

Hapja 09.02.2018 12:00

Tarragona 2018 - Lojërat Mesdhetare

Hapja 22.06.2018 20:30

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Notari, Dion Kadriu, theu rekordin e Kosovës në 200 m shpinë

Notari Dion Kadriu ka arritur rezultat të mirë në nivel të Kosovës në garën e 200 metrave shpinë, në kuadër të Festivalit Olimpik Evropian për tër rinj (EYOF), “Gyor 2017”, që po mbahet në Hungari.më shumë

Memli Krasniqi mori pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të SIGA-s

Nënpresidenti i parë i Komitetit Olimpik të Kosovës, z.Memli Krasniqi, ka marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Aleacës Globale për Integritetin në Sport (SIGA), të mbajtur për dy ditë radhazi në Lisbonë të Portugalisë. KOK-u është anëtar themelues i SIGA-s.më shumë

Laura Fazliu e pa fat, për pak nuk fitoi medalje në EYOF “Gyor 2017”

Kanë ardhur fitoret e para për Kosovën, por jo edhe medaljet. Xhudistja, Laura Fazliu, shënoi dy fitore në kategorinë deri në 63 kilogram, por më pas pësoi dy humbje, që ia pamundësuan fitimin e medaljes së bronztë në Festivalin Olimpik Evropian për të rinj (EYOF), “Gyor 2017”.më shumë

Atletët, Alaudin Suma dhe Arjan Smajli, përfunduan garën në hedhje të gjylës dhe 3000 m

Atletët, Alaudin Suma dhe Arjan Smajli, përfunduan garat në hedhje të gjylës dhe vrapim 3000 metra, në Festivalin Olimpik Evropian për të rinj (EYOF), “Gyor 2017”, që po mbahet në Hungari.më shumë

Xhudistja, Laura Fazliu, kualifikohet në gjysmëfinale, pranë fitimit të medaljes

Kanë ardhur fitoret e para të ekipit olimpik të të rinjëve të Kosovës, që po marrin pjesë në Festivalin Olimpik Evropian “Gyor 2017”.më shumë

Notarët dolën të parafundit në disiplinën 100 metra stil i lirë

Notarët, Dren Ukimeraj dhe Dion Kadriu, kanë përfunduar edhe garën në disiplinën 100 metra stil i lirë, në Festivalin Olimpik Evropian për të rinj (EYOF), “Gyor 2017”, që po mbahet në Hungari.më shumë

previous

157-162 Nga 434

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0