Media sponsor

Pyeong Chang 2018 - Lojërat Olimpike Dimërore

Hapja 09.02.2018 12:00

Tarragona 2018 - Lojërat Mesdhetare

Hapja 22.06.2018 20:30

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Eliminohet Diell Mehmedi, nesër garon Blearta Ukëhaxhaj

Diell Mehmedi nuk ka arritur të kalojë në rrethin e dytë të garave të tenisit, që po zhvillohen në Festivalin Olimpik Evropian për të rinj (EYOF), “Gyor 2017”.më shumë

Xhudistët mësojnë shortin për EYOF “Gyor 2017”

Është hedhur shorti për sportin e xhudos, ku Kosova përfaqësohet me katër garues në Festivalin Olimpik Evropian për të rinj (EYOF), “Gyor 2017”.më shumë

Notarët përfunduan garat në 100 m shpinë dhe 200 m stil i lirë

Notarët ishin të parët që garuan nga ekipi olimpik i Kosovës në Festivalin Olimpik Evropian për të rinj (EYOF), “Gyor 2017”, ku sot edhe zyrtarisht filluan garat.më shumë

Kerkese per ofert

Ju njoftoj qe Komiteti Olimpik i Kosoves organizon Pervjetori i pare i medaljes se art Olimpike, e cila do te organizohet me daten 07.08.2017 ne Prishtine...më shumë

Kosova parakaloi në Festivalin e 14-të Olimpik Evropian për të rinj (EYOF), “Gyor 2017”

Është hapur edhe zyrtarisht Festivali i 14-të Olimpik Evropian për të rinj (EYOF), “Gyor 2017”.më shumë

Tenistët mësojnë kundërshtarët e tyre

Dy tenistët, Diell Mehmedi dhe Blearta Ukëhaxhaj, kanë mësuar kundërshtarët e tyre në rrethin e parë të garave në tenis, në Festivain Olimpik Evropian për të rinj (EYOF), “Gyor 2017”.më shumë

previous

169-174 Nga 434

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0