Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Akili, Nora e Distria synojnë ‘pushtimin’ e podiumit në Grand Slamin e Parisit

Akil Gjakova, Nora Gjakova e Distria Krasniqi synojnë të ‘pushtojnë’ podiumin e Grand Slamit në Paris 2019. Grand Slami i Parisit 2019 mbahet nesër (e shtunë) dhe pasnesër (e diel), kurse ekipi ynë i xhudos përfaqësohet me tre garues.më shumë

Kosova përfaqësohet me një ekip të gjerë në kampionatin evropian të karatesë në Aalborg të Danimarkës

Kombëtarja e Kosovës në karate për grupmoshat: kadet, junior dhe U-21, do të marrë pjesë në kampionatin evropian të karatesë, që prej nesër (e premte) deri të dielën mbahet në Aalborg të Danimarkës.më shumë

Bajoku dhe Deliaj garojnë në turneun ndërkombëtar të boksit “Bocskai Istvan”

Boksierët Shpëtim Bajoku dhe Ardit Delijaj do të përfaqësojnë Kombëtaren e Kosovës në boks në turneun e 63-të memorial ndërkombëtar “Bocskai Istvan”, që mbahet prej sot deri më 9 shkurt në Debrecen të Hungarisë.më shumë

Kush është Elba Kokaj, që do ta prezantojë Kosovën në EYOF Sarajeva 2019?

Elba Kokaj është njëra nga dy skitaret e vetme që do ta përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore Evropiane për të Rinj (EYOF), që mbahen prej 10-16 shkurt në Sarajevë dhe Sarajevën Lindore të Bosnjë e Hercegovinës. Bashkë me Elbën, pjesëmarrëse në Sarajevë është edhe Klea Vrella.më shumë

MKRS ndau bursat për Shpresat Olimpike 2019

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit si çdo vit tjetër, në një ceremoni të organizuar, ka bërë ndarjen e bursave për shpresat olimpike për vitin 2019. më shumë

Kombëtarja e Kosovës në skitari merr pjesë në Kampionatin Botëror “Are 2019”

Kombëtarja e Kosovës në skitari ka udhëtuar për në Suedi, ku prej 4 deri më 17 shkurt 2019 në qytetin Are do të mbahet kampionati botëror.më shumë

previous

19-24 Nga 785

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0