Media sponsor

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Me tri të arta dhe një të argjendtë, Kosova përfundon e para nga 50 shtete në Grand Prixin e xhudos Antalya 2018

Tri të arta dhe një e argjendtë është bilanci i medaljeve të fituara nga ekipi i xhudos, i cili mori pjesë këtë fundjavë në Grand Prixin e mbajtur në Antalya të Turqisë.më shumë

Alvin Karaqi fitoi medaljen e bronztë në Premier Ligën e Marokut

Alvin Karaqi ka fituar medaljen e parë ndërkombëtare, pas një pauze të gjatë shkaku i lëndimit. Karateisti ynë fitoi medaljen e bronztë në Premier Ligën, që po mbahet në Rabat të Marokut. më shumë

Me shumë aktivitete u shënua Dita Ndërkombëtare e Sportit për Zhvillim dhe Paqë

Mes shumë aktiviteteve të organizuara nga Komiteti Olimpik i Kosovës në bashkëpunim me Play International Kosova dhe UNDP u shënua Dita Ndërkombëtare e Sportit për Zhvillim dhe Paqë, e cila u mbajt në pllatonë e Hotel Grand në Prishtinë.më shumë

Drejtuesit e KOK-ut takuan krerët e Komunave të Mitrovicës e Vushtrrisë, si dhe bizneset e klubet

Në vazhdën e takimeve me kryetarë të komunave, biznese dhe klube, drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, të enjten qëndruan në Vushtrri dhe Mitrovicë.më shumë

Drejtuesit e KOK-ut takohen nesër me kryetarët e Komunave të Mitrovicës dhe Vushtrrisë, si dhe bizneset e klubet

Në vazhdën e takimeve me kryetarët e komunave, bizneset dhe klubet sportive, drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, të enjten do të qëndrojnë në Vushtrri dhe Mitrovicë.më shumë

Gazeta sportive e Katalunisë i uron mirëseardhje Kosovës në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018

Gazeta sportive e Katalunisë, “L’Esportiu” e ka vënë ekipin olimpik të Kosovës në ballinën e saj, të numrit të djeshëm. Me titullin “MIRËSEVENI” në gjuhën spanjolle, gazeta i uron mirëseardhje ekipit të Kosovës, i cili do të marrë pjesë në Lojërat Mesdhetare, që këtë herë mbahen në Tarragona të Spanjës, prej 22 qershor – 1 korrik 2018.më shumë

previous

181-186 Nga 677

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0