Media sponsor

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

24 administratorë të tenisit fillojnë kursin bazik për administratorë të sportit

Federata e Tenisit të Kosovës i është përgjigjur masivisht ftesës së Komitetit Olimpik të Kosovës për të vijuar kursin bazik për administratorë të sportit, i cili filloi sot (e premte) në Hotel Sirius në Prishtinë dhe do të vazhdojë për tri ditë.më shumë

KOK vazhdon me kurset bazike për administratorë të sportit, nesër fillon për FTK-në

Bazuar në strategjinë e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), edhe viti 2018 do të vazhdohet me ngritjen e kapaciteteve të administratorëve të sportit. më shumë

Drejtuesit e KOK-ut takuan kryetarët e Komunave të Pejës, Istogut e Klinës, si dhe bizneset dhe klubet e këtyre qyteteve

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti z. Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, z. Shasivar Haxhijaj, kanë zhvilluar sot takime me kryetarin e Komunës së Pejës, z. Gazmend Muhaxheri, kryetarin e Komunës së Istogut, z. Haki Rugova, kryetarin e Komunës së Klinës, z. Zenun Elezaj, si dhe bizneset dhe klubet e këtyre komunave. Në takim me të parin e Klinës, z. Zenun Elezaj, ishte edhe anëtari i Bordit Ekzekutiv të KOK-ut, z. Ramadan Selimi.më shumë

Drejtuesit e KOK-ut takohen nesër me kryetarët e Komunave të Pejës, Istogut dhe Klinës, si dhe bizneset e tyre dhe klubet

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, nesër (e martë) do të kenë takime me kryetarin e Pejës, Gazmend Muhaxhiri, atë të Istogut, Haki Rugova dhe kryetarin e Klinës, Zenun Elezaj, si dhe bizneset që veprojnë në këto komuna.më shumë

Laureatët 2017: Majlinda Kelmendi e Herolind Nishevci, sërish më të mirët e vitit

Majlinda Kelmendi dhe Herolind Nishevci janë vlerësuar për herë të dytë sportistët më të mirë të vitit nga Komiteti Olimpik i Kosovës. KOK-u organizoi për herë të dytë Gala Mbrëmjen e shpalljes së laureatëve 2017, e cila këtë herë u mbajt në Restaurant Golden Imperial të Prishtinës.më shumë

MKRS-ja ndan bursa për shpresat olimpike në vlerën totale prej 18 mijë euro

Në kuadër të përkrahjes së drejtpërdrejtë të talentëve dhe shpresave të sportit në Kosovë, Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka nënshkruar vendimet për dhjetë përfituesit e bursave për Shpresat Olimpike dhe Paraolimpike të Kosovës. më shumë

previous

187-192 Nga 672

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0