Media sponsor

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Fitore historike e Kosovës, nderohet më së miri legjenda Fadil Vokrri

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka shënuar fitoren e parë në ndeshje ndërkombëtare, dy vjet pas pranimit në UEFA e FIFA.më shumë

Organizim madhështor dhe diskutime të frytshme në Samitin e Parë Rajonal të SIGA-s në Prishtinë

Panelistë të shumtë ndërkombëtarë dhe vendorë, ndër ta edhe ministra të Qeverisë së Kosovës, kanë madhështuar Samitin e Parë Rajonal të SIGA-s (Aleanca Globale e Integritetit në Sport), të organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës në Hotel Swiss Diamond në Prishtinë.më shumë

Drejtuesit e SIGA-s dhe presidenti i KO të Malit të Zi, vizituan KOK-un dhe stadiumin Fadil Vokrri

Drejtuesit e Aleancës Globale për Integritetin në Sport (SIGA), si dhe presidenti i Komitetit Olimpik të Malit të Zi, Dusan Simonoviq, kanë vizituar sot Komitetin Olimpik të Kosovës, në prag të Samitit të Parë Rajonal të SIGA-s, që do të mbahet prej orës 14:00 në Hotel Swiss Diamond në Prishtinë.më shumë

Panelistë të shumtë ndërkombëtarë e vendorë, si dhe ministra do të marrin pjesë në Samitin e parë Rajonal të SIGA-s në Prishtinë

Komiteti Olimpik i Kosovës do të organizojë Samitin e Parë Rajonal të Aleancës Globale për Integritetin në Sport (SIGA) me temën: “Integriteti sportiv – sfidat, zgjidhjet dhe bashkëpunimi Rajonal”, Samit ky që pason katër forumet e SIGA-s në nivel ndërkombëtar.më shumë

Delegacioni i SIGA-s u prit nga kryeministri Ramush Haradinaj

Delegacioni i SIGA-s me në krye drejtorin ekzekutiv Emanuel Macedo de Medeiros, zyrtaret e larta të SIGA-s, Katie Simmond dhe Magie Murphy, si dhe drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani e sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, janë pritur nga kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj.më shumë

Presidenti Hasani priti drejtuesit më të lartë të Federatës Evropiane të Atletikës

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), Besim Hasani, ka pritur të dielën në zyrën e tij, presidentin e Federatës Evropiane të Atletikës (EAA), Svein Arne Hansen dhe nënpresidentn Jean Gracia, të cilët shoqëroheshin nga kryetari i Federatës Atletike të Kosovës (FAK), Halil Sylejmani, sekretari i përgjithshëm, Abdurrahman Shkodra dhe zyrtari, Fatlum Grajçevci.më shumë

previous

193-198 Nga 817

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0