Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Federata Evropiane e Hendbollit dënoi Federatën Serbe të Hendbollit që nuk lejuan Kosovën të zhvillojë ndeshjet në Serbi

Federata Evropiane e Hendbollit (EHF), përkatësisht Gjykata e hendbollit e EHF-së ka marrë të martën vendimin për turneun kualifikues të përfaqësueseve U-20 të hendbollisteve që është dashur të mbahet në Serbi në muajin mars, por që u anulua pasi shteti serb mori vendim diskriminues duke mos lejuar hendbollistet e Kosovës të luajnë në Serbi.më shumë

Komiteti Olimpik i Kosovës nesër shënon Ditën Ndërkombëtare të Sportit dhe Mjedisit

Komiteti Olimpik i Kosovës në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës, do të vazhdojë traditën, duke shënuar 5 Qershorin, Ditën Ndërkombëtare të Sportit dhe Mjedisit.më shumë

Filloi moduli i dytë i Kursit të Avancuar për Menaxhimin Sportiv (ASMC 1)

Ka filluar sot moduli i dytë i Kursit të Avancuar për Menaxhimin Sportiv (ASMC 1), i cili po organizohet për herë të parë në Kosovë nga Komiteti Olimpik i Kosovës.më shumë

KOK ndihmon SOS Fshatin e Fëmijëve dhe Syndrom Down Kosova në Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka dhënë një kontribut solid për SOS Fshatrat e Fëmijëve në Prishtinë dhe Syndrom Down Kosova, duke gëzuar fëmijët të cilët sot po e festojnë 1 Qershorin, Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve.më shumë

Nënshkruhet memorandumi për ndërtimin e Qendrës Sportive për Arte Marciale

Në Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, sot, iu dha drita jeshile ndërtimit të Qendrës Sportive për zhvillimin e arteve marciale. U nënshkrua memorandum mirëkuptimi ndërmjet MKRS-së, Komunës së Prishtinës, Ekipit të Kombeve të Bashkuara në Kosovës (UNDP), Komitetit Olimpik të Kosovës dhe Federatës së Karatesë së Kosovës.më shumë

Presidenti Hasani priti medalistin e Lojërave Olimpike Londër 2012, xhudistin Ugo Legrand

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani, ka pritur medalistin e bronztë nga Lojërat Olimpike Londër 2012, xhudistin Udo Legrand.më shumë

previous

199-204 Nga 745

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0