Media sponsor

Pyeong Chang 2018 - Lojërat Olimpike Dimërore

Hapja 09.02.2018 12:00

Tarragona 2018 - Lojërat Mesdhetare

Hapja 22.06.2018 20:30

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Orari i garave të sportistëve të Kosovës në Festivalin Olimpik Evropian për të rinj, “Gyor 2017”

Komiteti Olimpik i Kosovës do të prezantohet me 14 sportistë në Lojërat Olimpike Evropiane për të rinj, “Gyor 2017”, që mbahen prej 23-29 korrik 2017.më shumë

Bëhen të ditur emrat e 14 sportistëve që do të përfaqësojnë Kosovën në Festivalin Olimpik Evropian për të rinj “Gyor 2017”

Komiteti Olimpik i Kosovës ka kompletuar emrat e 14 sportistëve të cilët do të përfaqësojnë Kosovën në Festivalin Olimpik Evropian për të rinj “Gyor 2017”, që mbahet në Hungari, prej 23-29 korrik 2017..më shumë

Fëmijët të ngazëllyer me organizimin e aktiviteteve për Ditën Botërore të Sportit dhe Ambientit

Rreth 160 fëmijë të Shkollave Fillore: “Gjergj Fishta”, “Naim Frashëri”, “Iliria” dhe “British School of Kosova”, mbetën të ngazëllyer me aktivitetet e organizuara nga Komiteti Olimpik i Kosovës, për nder të 5 qershorit, Ditës Botërore të Sportit dhe Ambientit.më shumë

U formua Federata e Bejzbollit dhe Softbollit e Kosovës

Në Ditën Botërore të Sportit dhe Ambientit, dhe nën vëzhgimin e Komitetit Olimpik të Kosovës dhe Departamentit të Sportit në Ministrinë për Kulturë, Rini e Sportit, sportit tonë edhe zyrtarisht i është shtuar edhe një federatë.më shumë

Koha Ditore: Karlingu prezantohet në shteg të improvizuar të plastikës

Dhjetëra fëmijë janë mbledhur të hënën në sheshin "Skënderbeu" në qendër të Prishtinës për të luajtur dhe festuar së bashku me drejtues të Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), "Ditën Botërore të Sportit dhe të Ambientit".më shumë

Eksperti nga Kanada, Peter Andersen, trajnoi fëmijët për sportin e Karlingut

Eksperti i Karlingut nga Kanada, Peter Andersen, ishte i pranishëm në Ditën Botërore të Sportit dhe Mjedisit.më shumë

previous

229-234 Nga 432

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0