Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Spanja pranon me zhgënjim të madh vendimin për heqjen e organizimit të evropianit U-23, shkaku i Kosovës

Federata e Peshëngritjes së Spanjës e ka pranuar me zhgënjim të madh vendimin e Federatës Evropiane të Peshëngritjes (EWF) për heqjen e të drejtës së organizimit të Kampionatit Evropian U-23 në peshëngritje, për shkak të mos garantimit të dhënies së vizave për peshëngritësit kosovarë.më shumë

Xhudistët tanë mësojnë shortin për Kampionatin Evropian Tel Aviv 2018

Është hedhur shorti për kampionatin evropian të xhudos, që do të mbahet në Tel Aviv të Izraelit, prej 26-28 prill.më shumë

Spanja humb të drejtën e organizimit të Kampionatit Evropian U-23 të Peshëngritjes, shkaku i Kosovës

Spanja ka humbur të drejtën e organizimit të Kampionatit Evropian U-23 të Peshëngritjes, për shkak të moslejimit të pjesëmarrjes së peshëngritësve të Kosovës.më shumë

KON dhe ASOIF paralajmërojnë dënime të ashpra për shtetet që diskriminojnë sportistët e Kosovës dhe të tjerët

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (KON) dhe Asociacioni i Federatave Ndërkombëtare të Sporteve Olimpike Verore (ASOIF) tani e tutje, mund të dënojnë vendet që diskriminojnë vendet tjera dhe sportistët me pjesëmarrjen e tyre.më shumë

Drejtuesit e Federatës së Bodybuildingut dhe Fitnesit të Kroacisë vizituan Komitetin Olimpik të Kosovës

Drejtuesit e Federatës së Bodybuildingut dhe Fitnesit të Kroacisë, të prirë nga kryetari Damin Siser dhe të shoqëruar nga kryetari i Federatës së Bodybuildingut dhe Fitnesit të Kosovës (FBBFK), Esat Lata si dhe sekretari i përgjithshëm, Sabri Dragusha, vizituan Komitetin Olimpik të Kosovës.më shumë

KOK-u dërgon 40-45 sportistë në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018

Kosova për herë të parë do të marrë pjesë në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018, të cilat mbahen prej 22 qershor – 1 korrik 2018.më shumë

previous

235-240 Nga 746

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0