Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Kombëtarja e Kosovës në skitari merr pjesë në Kampionatin Botëror “Are 2019”

Kombëtarja e Kosovës në skitari ka udhëtuar për në Suedi, ku prej 4 deri më 17 shkurt 2019 në qytetin Are do të mbahet kampionati botëror.më shumë

Mbyllet me sukses kursi bazë, i 20-të me radhë për administratorë sporti, certifikohet bjeshkataria alpiniste

Federata Bjeshjatare Alpiniste e Kosovës ka përfunduar me sukses kursin bazë për administratorë të sportit, të organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës.më shumë

Kosova mund Andorrën, kalon grupin parakualifikues për kampionatin botëror

Kombëtarja e Kosovës në futsall ka kaluar grupin parakualifikues për kampionatin botëror 2020. më shumë

Kush është Klea Vrella që do ta prezantojë Kosovën në EYOF Sarajeva 2019?

Klea Vrella dhe Elba Kokaj janë dy skitaret e vetme që do ta përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore Evropiane për të Rinj (EYOF), që mbahen prej 9-16 shkurt në Sarajevë dhe Sarajevën Lindore të Bosnjë e Hercegovinës.më shumë

Vendimet e dala nga mbledhja e 29-të e Bordit Ekzekutiv të KOK-ut

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës ka mbajtur mbledhjen e 29-të, të dytën për vitin 2019, në të cilën shqyrtoi pika të shumta të Rendit të Ditës.më shumë

Rezultatet e dala nga kategorizimi i sporteve, sportistëve dhe trajnerëve për vitin 2019, gjashtë federata në kategorinë A

Komiteti Olimpik i Kosovës ka publikuar rezultatet e dala nga kategorizimi i sporteve, sportistëve dhe trajnerëve për vitin 2019, bazuar në Rregulloren Nr. 04/2018 për Kategorizimin e Sporteve dhe Rregulloren Nr.05/2018 për Kategorizimin e Sportistëve dhe Trajnerëve, të nxjerra nga Ministria për Kulturë, Rini e Sport.më shumë

previous

25-30 Nga 786

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0