Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

BE i KOK-ut mbajti mbledhjen e 18-të, diskutoi për shumë çështje

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës ka mbajtur mbledhjen e 18-të të saj, në të cilën diskutoi për pika të shumta të Rendit të Ditës.më shumë

Drejtuesit e KOK-ut nesër takohen me kryetarët e Komunave të Gjilanit e Kamenicës, si dhe bizneset e klubet e tyre

Në kuadër të takimeve të shumta me kryetarët e komunave, bizneset dhe klubet sportive, drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, të premten do të qëndrojnë në Gjilan dhe Kamenicë. Hasani dhe Haxhijaj do të takohen me kryetarët e këtyre komunave, bizneset dhe klubet.më shumë

Fillojnë përgatitjet për Javën Evropiane në Sport

Është mbledhur të enjten Këshilli për Organizimin e Javës Evropiane në Sport, i cili ka filluar përgatitjet për aktivitetet e shumta që do të organizohen. më shumë

Takim KOKSH-KOK, në prag të Lojërave Mesdhetare Tarragona 2018

Në vazhdën e bashkëpunimit të frytshëm me Komitetin Olimpik Shqiptar (KOKSH), presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani dhe anëtari i Bordit Ekzekutiv të KOK-ut, Ramadan Selimi, vizituan KOKSH-shin, ku u pritën ngrohtësisht nga sekretari i përgjithshëm, Stavri Bello dhe drejtori për projekte, Kliton Muça.më shumë

Me tri të arta dhe një të argjendtë, Kosova përfundon e para nga 50 shtete në Grand Prixin e xhudos Antalya 2018

Tri të arta dhe një e argjendtë është bilanci i medaljeve të fituara nga ekipi i xhudos, i cili mori pjesë këtë fundjavë në Grand Prixin e mbajtur në Antalya të Turqisë.më shumë

Alvin Karaqi fitoi medaljen e bronztë në Premier Ligën e Marokut

Alvin Karaqi ka fituar medaljen e parë ndërkombëtare, pas një pauze të gjatë shkaku i lëndimit. Karateisti ynë fitoi medaljen e bronztë në Premier Ligën, që po mbahet në Rabat të Marokut. më shumë

previous

247-252 Nga 747

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0