Media sponsor

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Peshëngritja mbylli me sukses kursin bazik, në të cilin u ligjëroi edhe sekretari gjeneral i KOE-s, Raffaele Pagnozzi

17 administratorë, zyrtarë të federatës, të klubeve, trajnerë e peshëngritës janë çertifikuar të dielën pas vijimit tre ditorë të kursit bazik për administratorë të sportit, që u mbajt në Hotel Sirius në Prishtinë.më shumë

Pritje e ngrohtë e zv/kryeministrit Behgjet Pacolli për sekretarin gjeneral të KOE-s, Raffaele Pagnozzi dhe KOK-un

Sekretari gjeneral i Komitetit Olimpik të Evropës, z.Raffaele Pagnozzi dhe drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti z.Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm z.Shasivar Haxhijaj, janë pritur ngrohtësisht nga zëvendëskryeministri i Kosovës, z.Behgjet Pacolli, njëherit ministër i Punëve të Jashtme.më shumë

Federata e Peshëngritjes fillon kursin bazik, merr pjesë edhe trajneri i Kombëtares së Kosovës, Uzeyir Haciyev

Ka filluar kursi i 12-të bazik për administratorë të sportit, që po mbahet për Federatën e Peshëngritjes së Kosovës. Ftesës së Komitetit Olimpik të Kosovës, i janë përgjigjur 16 administratorë të federatës, klubeve, trajnerë, peshëngritës dhe zyrtarë tjerë.më shumë

Peshëngritja, federata e 12-të që do të vijojë kursin bazik për administratorë të sportit

Federata e Peshëngritjes së Kosovës do të vijojë për tri ditë radhazi kursin bazik për administratorë të sportit, që organizohet nga Komiteti Olimpik i Kosovës, në mbështetje të Solidaritetit Olimpik të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar.më shumë

Sekretari gjeneral i Komitetit Olimpik Evropian, Raffaele Pagnozzi, viziton KOK-un

Drejtuesi i lartë i Komitetit Olimpik Evropian, sekretari gjeneral, Raffaele Pagnozzi, do të vizitojë për disa ditë Komitetin Olimpik të Kosovës.më shumë

19 sportistët më të mirë nënshkruan kontratat për Bursat Olimpike Tokyo 2020

Në një ceremoni solemne dhe madhështore, Komiteti Olimpik i Kosovës ka nënshkruar Bursat Olimpike “Tokyo 2020” me 19 sportistët më të mirë të Kosovës, të cilët janë potencial për të fituar normën olimpike.më shumë

previous

253-258 Nga 602

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0