Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar nis hetimet për ndalesën që Serbia ua bëri karateistëve të Kosovës

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar mund të dënojë Serbinë, pasi qeveria e këtij vendi refuzoi marrëveshjen për të lejuar ekipin e Kosovës për të marrë pjesë në Kampionatin Evropian të Karatesë, që sot ka nisur në Novi Sad të Vojvodinës, shkruan sot portali i njohur ndërkombëtar, “Around the Rings”.më shumë

Presidenti Hasani priti delegacionin e Federatës së Bodybuildingut dhe Fitnesit të Kosovës, pas suksesit në Santa Susanna të Spanjës

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani, ka pritur të enjten delegacionin e Federatës së Bodybuildingut dhe Fitnesit të Kosovës (FBBFK), të prirë nga kryetari Esat Lata dhe sekretari i përgjithshëm, Sabri Dragusha, pas suksesit të arritur javën e kaluar në Kampionatin Evropian të IFBB-së, të mbajtur në Santa Sussana të Spanjës.më shumë

Qeveria e Serbisë, as pa simbole shtetërore nuk lejoi Kombëtaren e Kosovës në karate të hyjë në Serbi

Qeverisë së Serbisë nuk i doli konstatimi se shkaku i simboleve shtetërore nuk e lejuan ekspeditën e Federatës së Karatesë së Kosovës të hyjë në territorin serb. më shumë

KOK-u: Qeveria e Serbisë ia doli të ndalë karateistët në kufi, por nuk do të mund ta shuajë ëndrrën e tyre olimpike

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) e ka pritur me shqetësim të madh ndaljen në kufi të delegacionit të karatesë së Kosovës, të cilët udhëtonin për të marrë pjesë në Kampionatin evropian në Novi Sad. më shumë

Qeveria serbe nuk lejoi Kombëtaren e Kosovës në karate të hyjë në territorin serb

Politika në shtetin serb ndikoi edhe një herë në sport. Ekspedita e Kombëtares së Kosovës në karate nuk u lejua të hyjë në shtetin e Serbisë. më shumë

13 karateistë përfaqësojnë Kosovën në kampionatin evropian, që mbahet në Novi Sad

Kombëtarja e Kosovës në karate do të niset nesër drejt Novi Sadit të Serbisë, ku prej 10-13 maj do të mbahet kampionati evropian në karate.më shumë

previous

259-264 Nga 785

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0