Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Kombëtarja e notit garoi në Kampionatin Ballkanik “Sarajeva 2018” pa flamur, por e barabartë me shtetet tjera

Kombëtarja e Kosovës në not ka garuar në fundjavë në kampionatin ballkanik për juniorë, të mbajtur në Sarajevë të Bosnjë e Hercegovinës. më shumë

Për herë të parë në Kosovë fillon Kursi i Avancuar për Menaxhimin Sportiv (ASMC 1)

Organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK), ka filluar të premten për herë të parë në Kosovë, Kursi i Avancuar për Menaxhimin Sportiv (ASMC 1), Moduli 1.më shumë

KOK-u nënshkroi memorandum bashkëpunimi me Komunën e Vitisë për bursistët olimpikë

Në vazhdën e nënshkrimit të memorandumeve me komunat prej nga vijnë bursistët olimpikë Tokyo 2020, Komiteti Olimpik i Kosovës të enjten ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi edhe me Komunën e Vitisë për sportistët, Urata Rama dhe Drilon Ibrahimi.më shumë

Presidenti i KOK-ut, Besim Hasani dhe anëtari i BE, Avni Nuha, takuan kryetarin e Ferizajt, Agim Aliu

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), Besim Hasani dhe anëtari i Bordit Ekzekutiv të KOK-ut, Avni Nuha, takuan kryetarin e Komunës së Ferizajt, Agim Aliu.më shumë

Sekretari i përgjithshëm i KOK-ut, Shasivar Haxhijaj dhe anëtari i BE, Ramadan Selimi, takuan kryetarin e Lipjanit, Imri Ahmeti

Sekretari i përgjithshëm i Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), Shasivar Haxhijaj dhe anëtari i Bordit Ekzekutiv të KOK-ut, Ramadan Selimi, kanë takuar të enjten kryetarin e Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti.më shumë

KOK-u nesër takohet me kryetarët, bizneset dhe klubet e Ferizajt, Lipjanit dhe Vitisë

Në vazhdën e takimeve me kryetarë të komunave, biznese dhe klube, drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, të enjten do të qëndrojnë në komunat e Ferizajt, Lipjanit dhe Vitisë.më shumë

previous

265-270 Nga 785

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0