Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Ceremonia e Laureatëve të Vitit 2017 mbahet më 14 mars në Golden Imperial

Komiteti Olimpik i Kosovës do të organizojë ceremoninë e Laureatëve të Vitit 2017.më shumë

Kategorizimi i sporteve: Gjashtë federata ndodhen në kategorinë A, Majlinda Kelmendi iu prinë sportistëve

Pas një pune më shumë se një muajshe të Komisionit për vlerësimin e kategorizimit të sporteve, sportistëve dhe trajnerëve, drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës kanë publikuar të mërkurën kategoritë në të cilat janë përfshirë federatat, sportistët dhe trajnerët.më shumë

Reagim ndaj sulmeve të anëtarëve të BE të KOK-ut

Si president i Komitetit Olimpik të Kosovës shprehi shqetësimin me sulmet e anëtarëve të Bordit Ekzekutiv të KOK-ut.më shumë

Nishevci i solli medalje të artë Kosovës, shkëlqyen edhe Valdrin Rashiti e Orges Arifi

Kombëtarja e Kosovës në karate ka shënuar suksese në paraqitjet e garuesve të saj në turneun Serie A, të mbajtur në Salzburg të Austrisë, i vlefshëm për renditje sa më të mirë të karateistëve, të cilët po kërkojnë të mbesin në luftë për normën olimpike Tokyo 2020.më shumë

KOK-u dhe FSK e vlerësojnë të suksesshme dhe historike pjesëmarrjen në LOD PyeongChang 2018

Është vlerësuar pjesëmarrje historike dhe e suksesshme paraqitja e parë e ekipit olimpik të Kosovës në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018. Konstatimi vjen nga drejtuesit e KOK-ut, të cilët organizuan konferencë për media, me rastin e kthimit në Kosovë të ekipit olimpik që mori pjesë në LOD PyeongChang 2018. më shumë

U mbyll edhe Festivali Olimpik PyeongChang 2018, që për 17 ditë pushtoi Prishtinën

Krahas Lojërave Olimpike Dimërore PyeongChang 2018, të cilat u mbyllen sot me ceremoninë mbyllëse, edhe Festivalit Olimpik PyeongChang 2018 i erdhi fundi.më shumë

previous

271-276 Nga 747

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0