Media sponsor

Tarragona 2018 - Lojërat Mesdhetare

Hapja 22.06.2018 20:30

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Kosova fiton medaljen e argjendtë në Kampionatin Evropian të boksit

Kosova ka fituar medaljen e argjendtë në Kampionatin Evropian të boksit, të mbajtur në Sofie të Bullgarisë për të reja dhe juniore.më shumë

Zyrtarët e KON-it dhe KOE-s, po marrin pjesë në kursin bazik për administratorë të sportit për FSHSK-në

Ka filluar kursi i nëntë bazik për adminsitratorë të sportit, që këtë herë po mbahet për Federatën e Shenjëtarisë Sportive të Kosovës.më shumë

Donjeta Sadiku të dielën lufton për medaljen e artë

Kampionia e Evropës për të reja, Donjeta Sadiku, është afër të kurorëzohet me një tjetër medalje të artë.më shumë

Zyrtarë të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar dhe të Komitetit Olimpik Evropian po e vizitojnë KOK-un

Znj.Pamela Vipond, zëvendësdrejtoreshë e Solidaritetit Olimpik të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar dhe z.Gianluca De Angelis, menaxher administrativ në Komitetin Olimpik Evropian (KOE), po e vizitojnë Komitetin Olimpik të Kosovës.më shumë

KOK inkurajon artistët nga Kosova të aplikojnë në dizajnimin e posterëve të LOD “PyeongChang 2018”

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar në bashkëpunim me Republikën e Koresë, konkretisht Ministrinë për Kulturë, Rini e Sport, si dhe me Komitetin e Organizimit të “PyeongChang 2018”, për Lojërat Olimpike dhe Paraolimpike Dimërore (POCOG), ka publikuar konkursin për dizajnimin e posterëve të të dyja ngjarjeve.më shumë

Të premten fillon kursi bazik për administratorë të sportit për Federatën e Shenjëtarisë e Kosovës

Komiteti Olimpik i Kosovës në bashkëpunim me Solidaritetin Olimpik të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, do të organizojë kursin e nëntë bazik për administratorë të sportit.më shumë

previous

295-300 Nga 538

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0