Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Edhe Loriana Kuka e ARTË, Kosova me katër medalje në Uzbekistan

Loriana Kuka ka vazhduar suksesin e ekipit tonë të xhudos në Grand Prixin e xhudos, që po mbahet në Tashkent të Uzbekistanit.më shumë

Drejtuesit e KOK-ut morën pjesë në Asamblenë Gjenerale të EOC-ut

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, kanë marrë pjesë në Asamblenë e 47-të Gjenerale të Komitetit Olimpik të Evropës, e cila po mbahet në Marbella të Spanjës.më shumë

Xhudistet ‘pushtojnë’ podiumin në Uzbekistan, dy medalje të arta dhe një e argjendtë për një ditë

Tri xhudiste, tri medalje, dy të arta dhe një e argjendtë. - Ky është bilanci i medaljeve të fituara nga xhudistet tona në ditën e parë të Grand Prixit të xhudos, që po mbahet në Tashkent të Uzbekistanit.më shumë

Takim rasti i drejtuesve të KOK-ut me presidentit e IOC-ut, Thomas Bach

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, kanë pasur mbrëmë një takim rasti me presidentin e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC), Thomas Bach, me rastin e pritjes së organizuar nga Komiteti Olimpik i Evropës (EOC), para mbajtjes së Asamblesë Gjenerale.më shumë

Sekretari i përgjithshëm i KOK-ut, Shasivar Haxhijaj, mori pjesë në takimin e Komisionit të EOC-ut, “Barazia Gjinore në Sport”

Sekretari i përgjithshëm i Komitetit Olimpik të Kosovës, Shasivar Haxhijaj, ka marrë pjesë në takimin e komisionit të Komitetit Olimpik të Evropës (EOC), “Barazia Gjinore në Sport”, që u mbajt në Marbella të Spanjës. më shumë

Kampionet vazhdojnë garat për normën Olimpike, prej nesër garojnë në Grand Prix "Tashkent 2018"

Kombëtarja jonë e xhudos, e prirë nga kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, do të garojë prej nesër (e premte) deri të dielën në Grand Prix Tashkent 2018, që mbahet në Uzbekistan. më shumë

previous

31-36 Nga 729

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0