Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

KOK vazhdon me kurset bazike për administratorë të sportit, nesër fillon për FTK-në

Bazuar në strategjinë e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), edhe viti 2018 do të vazhdohet me ngritjen e kapaciteteve të administratorëve të sportit. më shumë

Drejtuesit e KOK-ut takuan kryetarët e Komunave të Pejës, Istogut e Klinës, si dhe bizneset dhe klubet e këtyre qyteteve

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti z. Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, z. Shasivar Haxhijaj, kanë zhvilluar sot takime me kryetarin e Komunës së Pejës, z. Gazmend Muhaxheri, kryetarin e Komunës së Istogut, z. Haki Rugova, kryetarin e Komunës së Klinës, z. Zenun Elezaj, si dhe bizneset dhe klubet e këtyre komunave. Në takim me të parin e Klinës, z. Zenun Elezaj, ishte edhe anëtari i Bordit Ekzekutiv të KOK-ut, z. Ramadan Selimi.më shumë

Drejtuesit e KOK-ut takohen nesër me kryetarët e Komunave të Pejës, Istogut dhe Klinës, si dhe bizneset e tyre dhe klubet

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, nesër (e martë) do të kenë takime me kryetarin e Pejës, Gazmend Muhaxhiri, atë të Istogut, Haki Rugova dhe kryetarin e Klinës, Zenun Elezaj, si dhe bizneset që veprojnë në këto komuna.më shumë

Laureatët 2017: Majlinda Kelmendi e Herolind Nishevci, sërish më të mirët e vitit

Majlinda Kelmendi dhe Herolind Nishevci janë vlerësuar për herë të dytë sportistët më të mirë të vitit nga Komiteti Olimpik i Kosovës. KOK-u organizoi për herë të dytë Gala Mbrëmjen e shpalljes së laureatëve 2017, e cila këtë herë u mbajt në Restaurant Golden Imperial të Prishtinës.më shumë

MKRS-ja ndan bursa për shpresat olimpike në vlerën totale prej 18 mijë euro

Në kuadër të përkrahjes së drejtpërdrejtë të talentëve dhe shpresave të sportit në Kosovë, Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, ka nënshkruar vendimet për dhjetë përfituesit e bursave për Shpresat Olimpike dhe Paraolimpike të Kosovës. më shumë

Reagim ndaj gënjeshtrave të trajnerit, Sylejman Shala

Komiteti Olimpik i Kosovës prej vitesh vazhdon të përkrahë fuqishëm sportistët, duke ndarë bursa të ndryshme, në vlera qindra mijëra euro në vit. më shumë

previous

301-306 Nga 785

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0