Media sponsor

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Përkundër paraqitjeve të mira, eliminohen edhe Nora dhe Akil Gjakova

Pas Majlinda Kelmendit dhe Distria Krasniqit, edhe Nora e Akil Gjakova nuk arritën të fitojnë medalje në Kampionatin Botëror të xhudos, që po mbahet në Budapest të Hungarisë.më shumë

Kampionia olimpike u rendit e pesta, Distria Krasniqi e shtata

Majlinda Kelmendi pas një kohe të gjatë ka mbetur pa medalje në Kampionatet Botërore. më shumë

Majlinda Kelmendi shpallet “Xhudistja më e mirë e sotme në Botë”

Majlinda Kelmendi është shpallur “Xhudistja më e mirë Femër në Botë” nga Federata Ndërkombëtare e Xhudos, në Gala mbrëmjen e mbajtur të dielën mbrëma në Budapest të Hungarisë para Kampionatit Botëror.më shumë

Xhudistët synojnë të paktën një medalje në Kampionatin Botëror

Kampionati Botëror i xhudos “Budapest 2017”, do të fillojë më 28 gusht, ku Kosova do të përfaqësohet me katër garues.më shumë

U çertifikuan 21 trajnerë të volejbollit

Organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës, sot janë çertifikuar 21 trajnerë të volejbollit, të cilët për pesë ditë vijuan trajnimin e mbajtur në Fakultetin e Edukimit Fizik dhe të Sportit.më shumë

Presidenti i KOK-ut, Besim Hasani, priti Diell Zejnullahun, kampion bote në Powerlifting

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, z.Besim Hasani, ka pritur peshëngritësin, Diell Zejnullahu, i cili muaj më parë u shpall kampion bote në “IPF World Classic Benchpress Championships”, të mbajtur në prill të këtij viti në Kileen dhe Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.më shumë

previous

307-312 Nga 613

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0