Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Donjeta Sadikut i mohohet pjesëmarrja në Kampionatin Botëror

Fatkeqësisht, politika mundi edhe një herë sportin! Përkundër përpjekjeve të mëdha të ditëve të fundit të presidentit të Komitetit Olimpik të Kosovës, z. Besim Hasani dhe Federatës së Boksit të Kosovës, boksieres tonë, Donjeta Sadiku, i mohohet pjesëmarrja në Kampionatin Botëror të boksit, që ka filluar të dielën në Guwahati të Indisë.më shumë

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova fitojnë medaljet e arta

Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, kanë fituar medaljet e arta në Grand Prix të xhudos, të mbajtur në Hagë të Holandës.më shumë

Presidenti i KOK-ut, Besim Hasani, priti ekspertin e atletikës, Bostjan Bradesko

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, z. Besim Hasani, ka pritur të enjten ekspertin e atletikës nga IAAF, z. Bostjan Bradesko, i cili shoqërohej nga sekretari i Federatës Atletike të Kosovës, z. Abdurrahman Shkodra dhe zyrtarin e kësaj federate, z. Fatlum Grajçevci.më shumë

Ambasadori i Francës në Prishtinë, Didier Chabert, shtroi darkë për drejtuesit e sportit kosovar

Ambasadori i Francës në Prishtinë, z. Didier Chabert, ka organizuar të mërkurën mbrëma darkë relaksuese për drejtuesit e sportit në Kosovë.më shumë

Ueb-faqja e ITTF-it publikon përshtypjet e ligjëruesit Lillieroos në kursin e trajnerëve kosovarë

Uebfaqja zyrtare e Federatës Ndërkombëtare të Pingpongut (ITTF) i ka kushtuar rëndësi të madhe letrës së ekspertit ndërkombëtar, z. Christian Lillieroos, i cili ligjëroi në kursin për trajnimin e trajnerëve të pingpongut, të organizuar nga Komitetit Olimpik i Kosovës, në mbështetje të Solidaritetit Olimpik të KON-it.më shumë

23 trajnerë të atletikës çertifikohen në kursin për trajnerë

Pas 12 ditësh ligjërata teorike dhe praktikë, të mërkurën mbrëma janë çertifikuar 23 trajnerë të atletikës, në kursin për trajnimin e trajnerëve, të organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës në bashkëpunim me Solidaritetin Olimpik të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar.më shumë

previous

325-330 Nga 703

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0