Media sponsor

Tarragona 2018 - Lojërat Mesdhetare

Hapja 22.06.2018 20:30

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

BE i KOK-ut përzgjodhi 19 sportistë që do të përfitojnë bursa nga SO i KON-it për LO “TOKYO 2020”

Në mbledhjen e mbajtur të hënën nga Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës janë përzgjedhur 19 sportistë që do të përfitojnë bursa nga Solidariteti Olimpik i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar për Lojërat Olimpike “TOKYO 2020”.më shumë

Mediat e huaja: KOK-u shënoi Ditën Botërore të Sportit dhe Ambientit

Uebfaqja e njohur ndërkombëtare, “Insidethegames.biz”, ka pasqyruar shënimin e Ditës Botërore të Sportit dhe Ambientit nga Komiteti Olimpik i Kosovës.më shumë

KON-i shton disiplina tjera në programin olimpik, kreu i KOK-ut e quan rast të mirë për Kosovën

Bordi Ekzekutiv (BE) i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar ka mbajtur të premten mbledhjen e rregullt, ku ka marrë disa vendime të rëndësishme për programin e Lojërave Olimpike.BE ka vendosur të shtojë disa disiplina tjera në programin e Lojërave Olimpike, “Tokyo 2020”.më shumë

Mediat e huaja raportojnë për Ditën Olimpike të shënuar në Kosovë (FOTO)

Dita Olimpike e shënuar në Kosovë më 25 maj ka zënë vend edhe në mediat e huaja.më shumë

Faqja zyrtare e Federatës Botërore të Karatesë, shkruan për takimin, Hasani – Espinos

Presidenti i Federatës Botërore të Karatesë, z.Antonio Espinos, vizitoi të premten (2 qershor) zyret e Komitetit Olimpik të Kosovës, dhe u takua me presidentin e saj, z.Besim Hasani, shkruan “wkf.net”.më shumë

Orari i garave të sportistëve të Kosovës në Festivalin Olimpik Evropian për të rinj, “Gyor 2017”

Komiteti Olimpik i Kosovës do të prezantohet me 14 sportistë në Lojërat Olimpike Evropiane për të rinj, “Gyor 2017”, që mbahen prej 23-29 korrik 2017.më shumë

previous

331-336 Nga 539

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0