Media sponsor

Tarragona 2018 - Lojërat Mesdhetare

Hapja 22.06.2018 20:30

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

U formua Federata e Bejzbollit dhe Softbollit e Kosovës

Në Ditën Botërore të Sportit dhe Ambientit, dhe nën vëzhgimin e Komitetit Olimpik të Kosovës dhe Departamentit të Sportit në Ministrinë për Kulturë, Rini e Sportit, sportit tonë edhe zyrtarisht i është shtuar edhe një federatë.më shumë

Koha Ditore: Karlingu prezantohet në shteg të improvizuar të plastikës

Dhjetëra fëmijë janë mbledhur të hënën në sheshin "Skënderbeu" në qendër të Prishtinës për të luajtur dhe festuar së bashku me drejtues të Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), "Ditën Botërore të Sportit dhe të Ambientit".më shumë

Eksperti nga Kanada, Peter Andersen, trajnoi fëmijët për sportin e Karlingut

Eksperti i Karlingut nga Kanada, Peter Andersen, ishte i pranishëm në Ditën Botërore të Sportit dhe Mjedisit.më shumë

Aktivitete të shumta u organizuan për Ditën Botërore të Sportit dhe Ambientit, u mboll edhe pema olimpike

Në një organizim të shkëlqyer nga Komiteti Olimpik i Kosovës dhe përkrahur nga Solidariteti Olimpik, si dhe Kuvendi Komunal i Prishtinës, të hënën u shënua 5 qershori, Dita Botërore e Sportit dhe Ambientit.më shumë

Faqja zyrtare e KON-it shkruan për takimin, Thomas Bach – Besim Hasani

Takimi i presidentit të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (KON), z.Thomas Bach, me presidentin e Komitetit Olimpik të Kosovës, z. Besim Hasani, ka zënë vend në aktivitetet e përshkruara të KON-it gjatë muajit maj.më shumë

Hasani: Me z.Espinos kemi raporte prej gati 20 vitesh

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, z.Besim Hasani, priti të premten presidentin e Federatës së Karatesë Botërore, z.Antonio Espinos, i cili po e viziton vendin tonë, me rastin e Kampionatit Evropian për Regjione që zhvillohet më 3 dhe 4 qershor 2017 në Prishtinë.më shumë

previous

337-342 Nga 537

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0