Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Presidenti i ANOC-ut, Sheikh Al Sabah, po e viziton Kosovën, shpreh përkrahjen për sportistët tanë

Presidenti i Asociacionit të Komiteteve Olimpike Kombëtare (ANOC), z. Sheikh Ahmad Al Fahad Al Sabah, ka filluar sot vizitën e tij tre ditore në Kosovë, me rastin e 3-vjetorit të pranimit të KOK-ut në KON dhe 25-vjetorit të themelimit të KOK-ut.më shumë

Sot dhe nesër, Kosovën e viziton presidenti i ANOC-ut, Sheikh Al Sabah

Me ftesë të presidentit të Komitetit Olimpik të Kosovës, z. Besim Hasani, Presidenti i Asociacionit të Komiteteve Olimpike Kombëtare (ANOC), z. Sheikh Ahmad Al-Fahad Al-Sabah, sot dhe nesër do të vizitojë Kosovën. më shumë

FASK-u anëtare e përhershme e FIA-s

Federata e Auto Sportit e Kosovës (FASK) është pranuar si anëtare e përhershme e Federatës Ndërkombëtare të Automobilizmit (FIA).më shumë

Presidenti i KOK-ut, Besim Hasani, takoi kryetarët e grupeve parlamentare të LDK-së dhe 6+

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, z. Besim Hasani, ka vazhduar takimet me kryetarët e grupeve parlamentare. më shumë

Presidenti Hashim Thaçi dekoroi presidentin e KOK-ut, Besim Hasani, me Medaljen Presidenciale të Meritave

Presidenti i Republikës së Kosovës, z. Hashim Thaçi, ka dekoruar të martën presidentin e Komitetit Olimpik të Kosovës, z. Besim Hasani me Medaljen Presidenciale për “Merita të veçanta në sport”.më shumë

Presidenti i KOK-ut, Besim Hasani priti nënpresidentin e WOA-s, Alper Kasapoglu

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, z. Besim Hasani, ka pritur ngrohtësisht nënpresidentin e Asociacionit të Olimpistëve Botëror (World Olympians Association), z. Alper Kasapoglu.më shumë

previous

349-354 Nga 747

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0