Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Vëmendja në stadiumin “Fadil Vokrri”, Kosova kërkon kualifikimin historik në Play-Off

Kosova ka mundësinë e artë të shkruajë sot historinë e saj në arenën ndërkombëtare. Kombëtarja jonë në futboll është pranë kualifikimit në fazën Play-Off të Ligës së Kombeve.më shumë

IOC: Shtetet që s’garantojnë pjesëmarrjen e Kosovës, të mos aplikojnë fare për turne ndërkombëtarë

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC) u ka dërguar sot një letër të gjitha federatave ndërkombëtare për të ritheksuar qëndrimin e vet për pjesëmarrjen e Kosovës nëpër gara ndërkombëtare.më shumë

KOK dhe FBOXK i reagojnë AIBA-s: Shpalleni Donjetën “Kampione nderi” dhe garantojani ftesën për LO Tokyo 2020

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani dhe presidenti i Federatës së Boksit të Kosovës, Ramadan Selimi, i kanë reaguar Federatës Ndërkombëtare të Boksit (AIBA), me rastin e diskriminimit të boksieres tonë, Donjeta Sadiku, të cilës iu mohua pjesëmarrja në kampionatin botëror, që po mbahet në Indi.më shumë

Akil Gjakova fiton medaljen e argjendtë dhe 490 pikë Olimpike

Akil Gjakova ka fituar medaljen e argjendtë në Grand Prixin e Hagës në Holandë.më shumë

Spektakël i Kosovës, shënon fitore të madhe në Valleta të Maltës

Kombëtarja e Kosovës në futboll ka shënuar fitore të madhe ndaj Maltës në udhëtim. më shumë

Distria Krasniqi fiton medaljen e bronztë në Hagë të Holandës

Distria Krasniqi ka shtuar një tjetër medalje në sirtarin e saj, të dytën brenda një jave. Këtë herë, nënkampionia e Evropës fitoi të bronztën në Grand Prixin e xhudos, që po mbahet në Hagë të Holandës.më shumë

previous

37-42 Nga 746

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0