Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Janez Kocijançiç u zgjodh president i Komitetit Olimpik Evropian (EOC)

Z. Janez Kocijançiç është zgjedhur president i Komitetit Olimpik Evropian (KOE) me aklamacion, duke zëvendësuar z. Patrick Hickeyn.më shumë

Drejtuesit e KOK-ut, Besim Hasani dhe Shasivar Haxhijaj po marrin pjesë në Asamblenë e 46-të Gjenerale të Komitetit Olimpik Evropian

Ka filluar të premten Asambleja e 46-të Gjenerale e Komitetit Olimpik Evropian (EOC), e cila po organizohet në Zagreb të Kroacisë.më shumë

Presidenti i ANOC-ut, Sheikh Al Sabah konfirmon pjesëmarrjen në Gala Mbrëmjen e KOK-ut

Presidenti i Komiteteve Olimpike Kombëtare (ANOC), z. Sheikh Ahmad Al-Fahad Al-Sabah, do të vizitojë Kosovën më 11 dhjetor 2017, me ftesë të presidentit të Komitetit Olimpik të Kosovës, z. Besim Hasani.më shumë

Takim KOK – FSK, në prag të Lojërave Olimpike Dimërore, PyeongChang2018

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti z. Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm z. Shasivar Haxhijaj, kanë vazhduar takimet me drejtuesit e federatave.më shumë

Kërkesë për ofertë

Ju njoftoj që Komiteti Olimpik i Kosovës organizon:Gala Mbrëmja për tre-vjetorin e pranimit të KOK-ut në KON si dhe 25-vjetorin e themelimit të KOK-ut, e cila do të organizohet me datën 11.12.2017 në Prishtinë.më shumë

Pjesëmarrje masive në konferencën “Barazia gjinore dhe diversiteti”, dalin 15 rekomandime

Në një organizim madhështor dhe me pjesëmarrje masive, është mbajtur të mërkurën konferenca “Barazia gjinore dhe diversiteti”, e organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës dhe Komisioni i përhershëm i KOK, “Femra dhe Sporti”.më shumë

previous

361-366 Nga 747

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0