Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

HISTORIKE: Erza i sjell Kosovës medaljen e parë nga Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires

Kosova shkruan me medalje historinë edhe në Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018.më shumë

Melisa Zhdrella theu rekordin e Kosovës në LOR Buenos Aires 2018

Notarja Melisa Zhdrella ka thyer rekordin e Kosovës në disiplinën 50 metra bretkosë, në garat e zhvilluara sot në Lojërat Olimpik për të rinj, Buenos Aires 2018.më shumë

Flamuri i Kosovës parakaloi për herë të parë në Lojërat Olimpike për të rinj

Flamuri i Kosovës ka parakaluar për herë të parë në Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018.më shumë

Erza garon sot, është bartëse e grupit

Ekipi Olimpik i Kosovës mund të fitojë medalje që në ditën e parë të garave në Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018, nëse sot do të jetë dita e xhudistes, Erza Muminoviq.më shumë

Orari i garave të Ekipit Olimpik të Kosovës në Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018

Ekipi Olimpik i Kosovës do të debutojë me pesë sportistë në Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018, të cilat mbahen prej 06-18 tetor në Buenos Aires të Argjentinës.më shumë

Drejtuesit e KOK-ut bashkë me ministrin Kujtim Gashi vizituan Ekipin Olimpik të Kosovës në Fshatin Olimpik

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, nënpresidenti i parë, Memli Krasniqi dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, bashkë me ministrin për Kulturë, Rini dhe Sport, Kujtim Gashi, vizituan Ekipin Olimpik të Kosovës.më shumë

previous

43-48 Nga 699

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0