Media sponsor

Pyeong Chang 2018 - Lojërat Olimpike Dimërore

Hapja 09.02.2018 12:00

Tarragona 2018 - Lojërat Mesdhetare

Hapja 22.06.2018 20:30

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Takim i përbashkët vjetor i dy Komiteteve Olimpike ,Shqipëri-Kosovë

Në kuadër të bashkëpunimit të Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar dhe Komitetit Olimpik të Kosovës, në ambientet e resortit “Te Stela” në kilometrin e shtatë të autostradës Tiranë-Durrës,...më shumë

MKRS ndanë për KOK-un së paku 150 mijë euro për vitin 2015 dhe 300 mijë për vitin 2016

Pas pranimit të Komitetit Olimpik të Kosovës në Komitetin Olimpik Ndërkombëtar, ku edhe vijnë përgjegjësi dhe pune të mëdha, MKRS-ja ka vendosë t’i ndajë për KOK-un së paku 150 mijë euro për 2015 e së paku 300 mijë për vitin 2016. më shumë

Perfundoj kursi 2 ditor për Administrator Sportiv

Ky kurs vjen si pjesë e memorandum bashkpunimit te lidhur mes KOK dhe KOKSH.më shumë

KON jep njohje të pëkohshme për Komitetin Olimpik të Kosovës

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik Nderkombetar pranoj njohjen e perkoheshme të Komitetit Olimpik të Kosovës dhe propozoj qe KOK ti ipet njohja e plotë ne sesionin e ardhshëm të KON që do te mbahet ne dhjetor në Monako...më shumë

Samuel Zbogar dhe Anne Meskanen u priten në Komitetin Olimpik të Kosovës

Samuel Zbogar dhe Anne Meskanen u priten në Komitetin Olimpik të Kosovës, ku nga Presidenti Besim Hasani u njoftuan për zhvillimin e sportit dhe aktivitetet sportive në përgjithesi ne Kosovë...më shumë

Panairi i Sportit, mundësi e mirë për njohjen e sporteve

Në sheshin Zahir Pajaziti në Prishtinë, është duke u mbajtur Panairi i Sportit i organizuar nga Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) në bashkëpunim me Shoqatën e Pedagogëve për Kulturë Fizike të Prishtinës.më shumë

previous

427-432 Nga 466

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0