Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Telegram ngushëllimi

E nderuara familje e z. Hamdi Halimi, të nderuar përfaqësues të komunitetit të sportitmë shumë

Nesër fillon kursi për trajnimin e trajnerëve të Pingpongut, niveli 2

Federata e Pingpongut të Kosovës do të vijojë nivelin e dytë për trajnimin e trajnerëve, që organizohet nga Komiteti Olimpik i Kosovës në bashkëpunim me Solidaritetin Olimpik të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar.më shumë

KOK dhe FHK takohen për të thelluar bashkëpunim në çështje të ndryshme, me fokus të veçantë për sportistët

Në mënyrë që bashkëpunimi me federatat të jetë edhe më i frytshëm, drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti z.Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm z.Shasivar Haxhijaj, do të takojnë drejtuesit më të lartë të të gjitha federatave.më shumë

Sekretari gjeneral i KOE-s, Raffaele Pagnozzi, u nda i kënaqur me vizitën në KOK

Sekretari gjeneral i Komitetit Olimpik të Evropës, z.Raffaele Pagnozzi, ka përfunduar të dielën vizitën e tij tre ditore në Komitetin Olimpik të Kosovës.më shumë

Peshëngritja mbylli me sukses kursin bazik, në të cilin u ligjëroi edhe sekretari gjeneral i KOE-s, Raffaele Pagnozzi

17 administratorë, zyrtarë të federatës, të klubeve, trajnerë e peshëngritës janë çertifikuar të dielën pas vijimit tre ditorë të kursit bazik për administratorë të sportit, që u mbajt në Hotel Sirius në Prishtinë.më shumë

Pritje e ngrohtë e zv/kryeministrit Behgjet Pacolli për sekretarin gjeneral të KOE-s, Raffaele Pagnozzi dhe KOK-un

Sekretari gjeneral i Komitetit Olimpik të Evropës, z.Raffaele Pagnozzi dhe drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti z.Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm z.Shasivar Haxhijaj, janë pritur ngrohtësisht nga zëvendëskryeministri i Kosovës, z.Behgjet Pacolli, njëherit ministër i Punëve të Jashtme.më shumë

previous

433-438 Nga 786

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0