Media sponsor

Tarragona 2018 - Lojërat Mesdhetare

Hapja 22.06.2018 20:30

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Ceremonia e hapjes se Lojerave Europiane Olimpike per te Rinje Tbilisi, Gjeorgji

Ceremonia e hapjes se Lojerave Europiane Olimpike per te Rinje Tbilisi, Gjeorgji...më shumë

Seminar: Edhe nje hap ne rrugetimin final te ndertimit te Planit Strategjik te KOK

NJOFTIM!Komiteti Olimpik i Kosoves, ne vazhdueshmerine e konkretizimit te bashkepunimit me palet, organizon:më shumë

Njoftim nga takimi me Bordin e Shoqatës së Gazetarëve Sportiv Profesionist të Kosovës

Bordi i Shoqatës së Gazetarëve Sportiv Profesionist të Kosovës të martën, ka bërë vizitë zyrtare te Komiteti Olimpik i Kosovës, ku nikoqir ishin presidenti Besim Hasani, sekretari i përgjithshëm, Mehmet Bogujevci dhe anëtarja e bordit Shqipe Zogiani...më shumë

Arrijnë sportistët e fundit nga Baku 2015

Sot, në orët e hershme të mëngjegjesit është kthye ekspedita e fundit e sportistëve të Kosovës të cilët isin pjesëmarrës në Lojërat Eropiane "Baku 2015" që janë mbajtur në Azerbajxhan nga 12-28 qershor...më shumë

Nora Gjakova fiton medalje e e bronzit në Baku 2015

Në Palestrën sportive "Haydar Alyev Arena" në praninë e afro 5 mijë shikuesve janë garat në sportin e xhodos.Në ditën e sotme në Lojërat Evropiane "Baku 2015", në garë janë paraqitur dy xhudistet tona dhe shpresat për medalje, Distria Krasniqi...më shumë

Nora Gjakova në gjysmë finale, Distria Krasniqi mënjanohet në raundin e dytë

Në ditën e sotme në Lojërat Evropiane "Baku 2015", në garë janë paraqitur dy xhudistet tona dhe shpresat për medalje, Distria Krasniqi në kategorinë 52 kilogram dhe Nora Gjakova në 57 kilogram...më shumë

previous

439-444 Nga 536

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0