Media sponsor

Tarragona 2018 - Lojërat Mesdhetare

Hapja 22.06.2018 20:30

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Nora Gjakova fiton medalje e e bronzit në Baku 2015

Në Palestrën sportive "Haydar Alyev Arena" në praninë e afro 5 mijë shikuesve janë garat në sportin e xhodos.Në ditën e sotme në Lojërat Evropiane "Baku 2015", në garë janë paraqitur dy xhudistet tona dhe shpresat për medalje, Distria Krasniqi...më shumë

Nora Gjakova në gjysmë finale, Distria Krasniqi mënjanohet në raundin e dytë

Në ditën e sotme në Lojërat Evropiane "Baku 2015", në garë janë paraqitur dy xhudistet tona dhe shpresat për medalje, Distria Krasniqi në kategorinë 52 kilogram dhe Nora Gjakova në 57 kilogram...më shumë

Majlinda Kelmendi në Baku shpallet xhudistja më e mirë në Evropë për vitin 2014

Organizuar nga Federata Ndërkombëtarare e Xhudos, në një Galla Mbrëmje, në Baku të Azerbajzhanit, në praninë e përfaqësuesve të shumë mysafirëve është bërë shpallja e më të dalluarëve në sportin e xhudos për vitin 2014...më shumë

Melisa Zhdrella përfundon garën në 50 metra stil bretkocë

Në Lojërat Evropiane "Baku 2015" që po mbahen në Azerbajxhan, në orët e hershme të mengjesit, në garë është paraqitur, Melisa Zhdrella në not, në disilinën 50 metra stil bretkocë...më shumë

Boksieri Armend Xhoxhaj mbetet pa medalje

Boksieri dhe shpresa për medalje në Lojërat Evropiane "Baku 2015", Armend Xhoxhaj, në kategorinë 81 kilogram ka zhvillua meçin e radhës në kuadër të çerek finales...më shumë

Përplasen shtatë çiklistë në Baku, ndër ta edhe Qëndrim Guri

Sot, në programin e paradites, në garë në Lojërat Evropiane "Baku 2015" është paraqitur edhe çiklisti i Kosovës, Qëndrim Guri. Fatkesqësisht gjatë garës, një grup çiklistësh prej shtatë është përplasur ndërmjet veti...më shumë

previous

445-450 Nga 538

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0