Media sponsor

Tarragona 2018 - Lojërat Mesdhetare

Hapja 22.06.2018 20:30

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Ramadan Selimi në përkrahje të boksierit Armend Xhoxhaj

Gjatë ditës së djeshme këtu në Fashatin Olimpik ku janë të vendosur sportistët dhe delegacionet e shteteve pjesëmarrës ka arritur edhe Ramadan Selimini, kryetar i Fderedratë së Boksit të Kosovës...më shumë

Përshendetje dinjitoze e Hazir Asllanit

Sot, pasdite në , në stadiumin "Tofiq Bahramov" në Baku në shigjetari është paraqitur, Hazir Asllani në kuadër të eliminatoreve për 1/32 e finales . Asllani për ballë kishte njërin ndër shigjetarët më të dalluar të Italisë, Evropës dhe botës...më shumë

Lirije Sahiti dorëzon meçin ndaj Natalie Valeeva për shkaqe shëndetësore

Në stadiumin "Tofiq Bahramov" në Baku, sot kanë filluar garat në sportin e shigjetarisë. Në meqin e parë te eliminimeve per femra është dashur të zhvillohet dueli ndërmjet përfaqësueses së Kosovës, Lirije Sahiti dhe Natalia Valeeva të Italisë...më shumë

Hazir Asllani, ballafaqimi me Neuro Nespoli një një nderë për mua

Ditën e shtunë, më 20 qershor, në stadiumin "Tofiq Bahramov" në Baku në garë në orën 14,15 minuta sipas kohës në Kosovë do të paraqitet edhe shigjetari...më shumë

Deklarata e Arlind Curri pas perfundimit te meqit

Paraqitja nuk ishte edhe aq e mire, duhet ditur se kundershtari i im ishte medalis i Europes dhe i Botes me nje eksperienc shume me te madhe se une dhe kjo ishte arsyeja qe edhe u mposhta ne kete meq.Kjo na ndihmon neve qe te krijojm eksperienc dhe ne te ardhmen te paraqitemi sa me mire dhe ne kete menyre edhe te sjellim medalje Kosoves.më shumë

Deklarata e Kastriot Sedolli pas perfundimit te meqit

Paraqitja nuk ishte siq e kam menduar, ndersa sa i perket shortit perball kisha kundershtarin nga Shqiperia, nje nder arsyet qe nuk kam mundur te jap maksimumin ishte edhe lendimi qe e kam pesur muajin e kaluar ne Greqi.Sa i perket pjeses organizative ishte gjithe cka ne nivelin, dhe shpresoj qe te sherohem sa ma shpejt ne menyre qe ne garat e ardhshme te jap maksimumin nga vetja.më shumë

previous

451-456 Nga 537

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0