Media sponsor

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Majlinda Kelmendi fiton medaljen e artë në Grand Slamin e xhudos në Paris

Nga Erzurum i Turqise ku po zhvillohet EYOF2017, pershendesim fitoren madheshtore te Ekipit Kombetar te Xhudos!më shumë

Kosovarët mbrrijnë në Erzurum

Sportistët kosovarë, pjesëmarrës në Festivalin Olimpik Dimëror Evropian për të rinj që fillon nesër, kanë mbërritur në Erzurum të Turqisë.më shumë

Sportistët kosovarë nisen për në Erzurum.

Delegacioni i Kosovës, në përbërje të pesë sportistëve, është nisur për në Erzurum të Turqisë, ku do të marrë pjesë në edicionin e 13-të të Festivalit Olimpik Dimëror Evropian për të rinj, nga 12-17 shkurt.më shumë

Konferenca per media e mbajtur me rastin e pjesemarrjes ne EYOF 2017, Erzurum, Festivalin Olimpik Europian

Kosova do te merr pjese per here te pare ne EYOF 2017 ku do te paraqitet me gjithesej 5 sportist nga sporti i skijimit ne dy disciplina te ndryshme, Skijim Alpik dhe Snowboard...më shumë

KOK-u zgjedh Sekretarin e Përgjithshëm dhe miraton Rregulloren për laureatët e vitit në sport

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosvës ka mbajtur dje mbledhjen e radhës në të cilën ka miratuar Rregulloren për shpalljen e laureatëve të vitit në sport dhe me këtë rast është caktuar data 22 shkurt 2017...më shumë

BE i KOK vendosi per propozimin e 7 sporteve per vendet univerzale ne Lojerat Olimpike për të Rinjë që do te mbahen në Buenos Aires 2018

BE i KOK vendosi per propozimin e 8 sporteve per vendet univerzale ne Lojerat për të Rinjë që do te mbahen në Buenos Aires... më shumë

previous

463-468 Nga 637

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0