Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Drejtuesit e KOK-ut morën pjesë në Asamblenë Gjenerale të EOC-ut

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, kanë marrë pjesë në Asamblenë e 47-të Gjenerale të Komitetit Olimpik të Evropës, e cila po mbahet në Marbella të Spanjës.më shumë

Xhudistet ‘pushtojnë’ podiumin në Uzbekistan, dy medalje të arta dhe një e argjendtë për një ditë

Tri xhudiste, tri medalje, dy të arta dhe një e argjendtë. - Ky është bilanci i medaljeve të fituara nga xhudistet tona në ditën e parë të Grand Prixit të xhudos, që po mbahet në Tashkent të Uzbekistanit.më shumë

Takim rasti i drejtuesve të KOK-ut me presidentit e IOC-ut, Thomas Bach

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, kanë pasur mbrëmë një takim rasti me presidentin e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC), Thomas Bach, me rastin e pritjes së organizuar nga Komiteti Olimpik i Evropës (EOC), para mbajtjes së Asamblesë Gjenerale.më shumë

Sekretari i përgjithshëm i KOK-ut, Shasivar Haxhijaj, mori pjesë në takimin e Komisionit të EOC-ut, “Barazia Gjinore në Sport”

Sekretari i përgjithshëm i Komitetit Olimpik të Kosovës, Shasivar Haxhijaj, ka marrë pjesë në takimin e komisionit të Komitetit Olimpik të Evropës (EOC), “Barazia Gjinore në Sport”, që u mbajt në Marbella të Spanjës. më shumë

Kampionet vazhdojnë garat për normën Olimpike, prej nesër garojnë në Grand Prix "Tashkent 2018"

Kombëtarja jonë e xhudos, e prirë nga kampionia Olimpike, Majlinda Kelmendi, do të garojë prej nesër (e premte) deri të dielën në Grand Prix Tashkent 2018, që mbahet në Uzbekistan. më shumë

Karateistët fituan pikë Olimpike në Madrid, rruga për të fituar normën Olimpike mbetet e gjatë

Kombëtarja e Kosovës në karate ka mbyllur garat individuale në kampionatin botëror, që po mbahet në Madrid të Spanjës.më shumë

previous

49-54 Nga 746

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0