Media sponsor

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Kosovës i besohet organizimi i takimit të ardhshëm të EERADO-s

Përfaqësuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, anëtari i Bordit Ekzekutiv, Avni Nuha, njëherit kryetar i Komisionit Mjekësor, zyrtarja ligjore, Blerina Imeri dhe këshilltari për Sport në Ministrinë për Kulturë, Rini e Sport, Daut Thaqi, kanë marrë pjesë në takimin e radhës të Organizatës për Evropën Regjionale Lindore të Anti-Dopingut (EERADO), të mbajtur për dy ditë në Tbilisi të Gjeorgjisë.më shumë

25 komuna shënuan Ditën Olimpike 2019, kryeministri Haradinaj vrapoi me fëmijët e Pavarësisë

25 komuna kanë shënuar sot edicionin e tetë të Ditës Olimpike 2019, në të cilën morën pjesë rreth 15 mijë fëmijë të lindur në vitin e Pavarësisë së Kosovës. më shumë

25 komuna me mbi 10 mijë fëmijë të Pavarësisë festojnë Ditën Olimpike 2019

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani, sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj dhe nënpresidenti Gazmend Maxhuni, kanë zbuluar detajet e organizimit të edicionit të tetë të Ditës Olimpike 2019, që organizohet më 27 maj 2019.më shumë

Federata e Badmintonit të Kosovës, bëhet anëtarja e 192-të e Federatës Botërore të Badmintonit

Federata e Badmintonit të Kosovës (FBK) ka kryer me sukses procesin e ndërkombëtarizimit.më shumë

Vendimet e dala nga mbledhja e 34-të e BE të KOK-ut

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës mbajti mbrëmë mbledhjen e 34-të të saj, në të cilën shqyrtoi pika të shumta të Rendit të Ditës.më shumë

Ekspedita e bodybuildingut vizitoi KOK-un pas suksesit në kampionatin ballkanik

Nënpresidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Gazmend Maxhuni, dhe anëtari i Bordit Ekzekutiv të KOK-ut, Ramadan Selimi, kanë pritur të martën ekspeditën e bodybuildingut dhe fitnessit të Kosovës, të cilës i prinin drejtuesit e kësaj federate (FBBFK), kryetari Esat Lata dhe sekretari i përgjithshëm, Sabri Dragusha, pas suksesit të arritur në kampionatin ballkanik, të mbajtur gjatë fundjavës në Corfu të Greqisë.më shumë

previous

55-60 Nga 927

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0
Rezultatet e Ekipit Olimpik të Kosovës në Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018