Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Vendimet e dala nga mbledhja e 24-të e BE të KOK-ut

Bordi Ekzekutiv i Komitetit Olimpik të Kosovës në mbledhjen e 24-të të mbajtur të enjten mbrëma, shqyrtoi pika të ndryshme të Rendit të Ditës.më shumë

IuteCredit Kosova, sponsor i ri i Komitetit Olimpik të Kosovës

IuteCredit Kosova i është bashkuar planit strategjik të Marketingut të Komitetit Olimpik të Kosovës, duke u bërë sponsore e pakos së dytë më të madhe të quajtur, Grand Exclusive.më shumë

Kualifikim historik i Kosovës U17

Kosova U17 në futboll ka shkruar historinë, duke u kualifikuar në Elite Round të Kampionatit Evropian 2019.më shumë

Kosova U18 dhe U20 fitojnë garën “Trofeu i IHF-së”, Kombëtarja A mundet nga Gjermania

Kombëtarja U20 e Kosovës në hendboll ka arritur sukses historik të dielën. Kombëtarja e grupmoshës së juniorëve e ka fituar garën me rëndësi “Trofeu i IHF-së” për Evropë dhe kështu ka hapur rrugën për të siguruar pjesëmarrje historike në kampionatin botëror të juniorëve që mbahet vitin e ardhshëm. më shumë

Xhudistët fitojnë një të artë dhe tri të argjendta në Abu Dhabi 2018, Majlinda kthehet në gara me medalje

Tri të argjendta dhe një e artë është bilanci i medaljeve të fituara nga ekipi i xhudos, që mori pjesë në Grand Slamin e mbajtur në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe.më shumë

KOK mbështetë bursistët Olimpikë me 31 mijë Euro

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) do të mbështetë bursistët Olimpikë, të cilët janë duke ndjekur normën Olimpike për Lojërat Olimpike Tokyo 2020. Vendimi për 18 sportistët elitarë është marrë në mbledhjen e 23-të të Bordit Ekzekutiv (BE) të KOK-ut. më shumë

previous

61-66 Nga 746

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0