Media sponsor

Pyeong Chang 2018 - Lojërat Olimpike Dimërore

Hapja 09.02.2018 10:00

Tarragona 2018 - Lojërat Mesdhetare

Hapja 22.06.2018 20:30

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Komiteti Olimpik i Kosovës ndanë rreth 21 mijë Euro për 16 federata olimpike

Në kuadër të mbështetjes për Federatat Sportive në Kosovë, Komiteti Olimpik i Kosovës ka fituar grant në vlerë rreth 21 mijë Euro nga Komiteti Olimpik Evropian.më shumë

Sot mbahet Mbledhja e 10-të e Bordit Ekzekutiv të Komitetit Olimpik të Kosovës

Me ftesë të presidentit të Komitetit Olimpik të Kosovës, z.Besim Hasani, sot do të mbahet Mbledhja e 10-të e Bordit Ekzekutiv të KOK-ut. më shumë

Ministri i ri për Kulturë, Rini e Sport, Kujtim Gashi, priti drejtuesit e KOK-ut

Ministri i ri për Kulturë, Rini e Sport, z.Kujtim Gashi, ka pritur të martën në takim njoftues drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidentin z.Besim Hasani, nënpresidentin e parë, z.Memli Krasniqi dhe sekretarin e përgjithshëm, z.Shasivar Haxhijaj.më shumë

Më 14 shtator, KOK-u organizon Panairin e Sportit

Komiteti Olimpik i Kosovës për herë të tretë me radhë do të organizojë Panairin e Sportit, i cili këtë herë do të mbahet më 14 shtator 2017.më shumë

Përkundër paraqitjeve të mira, eliminohen edhe Nora dhe Akil Gjakova

Pas Majlinda Kelmendit dhe Distria Krasniqit, edhe Nora e Akil Gjakova nuk arritën të fitojnë medalje në Kampionatin Botëror të xhudos, që po mbahet në Budapest të Hungarisë.më shumë

Kampionia olimpike u rendit e pesta, Distria Krasniqi e shtata

Majlinda Kelmendi pas një kohe të gjatë ka mbetur pa medalje në Kampionatet Botërore. më shumë

previous

67-72 Nga 377

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0