Media sponsor

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Presidenti Hasani mori pjesë në Forumin e IV-të SIGA-s, Samiti i SIGA-s mbahet me 4-5 shtator në Prishtinë

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Besim Hasani, mori pjesë në Forumin e IV-të të Aleancës Globale për Integritetin në Sport, SIGA (Sport Integrity Global Alliance), që u mbajt në zyret e Kombeve të Bashkuara në Gjenevë të Zvicrës.më shumë

Xhudistët fillojnë mbledhjen e pikëve për normën Olimpike Tokyo 2020, Distria Krasniqi garon në -48 kg

Sportistët më të suksesshëm në Kosovë, xhudistët, prej nesër do të fillojnë misionin e tyre për të fituar normën Olimpike Tokyo 2020.më shumë

Fjolla Kelmendi fitoi medaljen e argjendtë në evropianin për Universitete

Fjolla Kelmendi ka fituar medaljen e argjendtë në kampionatin evropian të xhudos për Universitete, që po mbahet në Coimbra të Portugalisë.më shumë

KOK përshëndet vënien e gurthemelit të Pishinës Olimpike në Prizren

Infrastruktura sportive në vend vazhdon të përmirësohet, derisa sot ministri për Kulturë, Rini e Sport (MKRS), Kujtim Gashi, ka bërë vendosjen e gurthemelit të Pishinës Olimpike në Prizren, e cila do të ndërtohet në Palestrën Sportive “Sezai Surroi” , që është investim i MKRS.më shumë

KOK-u dhe MKRS vizituan kampionët e xhudos, ministri Gashi ndau shpërblimet

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, bashkë me ministrin për Kulturë, Rini e Sport, Kujtim Gashi, vizituan klubin e xhudos, Ippon në Pejë, ku u pritën ngrohtësisht nga kryetari i Federatës së Xhudos së Kosovës, Agron Kuka, trajneri Driton Kuka dhe xhudistët kampionë. më shumë

KOK uron sportistët për rekomandim pozitiv të Komisionit Evropian për liberalizim të vizave

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) ka mirëpritur rekomandimin pozitiv të Komisionit Evropian për libralizim të vizave për Kosovën.më shumë

previous

73-78 Nga 677

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0