Media sponsor

Tarragona 2018 - Lojërat Mesdhetare

Hapja 22.06.2018 20:30

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Debutim i suksesshëm i Albin Tahirit në LOD PyeongChang 2018

Albin Tahiri ka debutuar në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018.më shumë

U hap zyrtarisht Festivali Olimpik PyeongChang 2018 dhe Panairi i Sportit Prishtina 2018

Është hapur edhe zyrtarisht Festivali Olimpik PyeongChang 2018 dhe Panairi i Sportit 2018, aktivitete këto që po organizohen nga Komiteti Olimpik i Kosovës dhe që lidhen me shënimin e 10-vjetorit të pavarësisë së Republikës së Kosovës.më shumë

Kelmendi: Kosova e shkroi historinë me Albin Tahirin

Kryetari i Federatës Skitare të Kosovës (FSK), Milaim Kelmendi, ndodhet në PyeongChang të Koresë së Jugut, për të përkrahur skitarin e tyre, Albin Tahiri, i cili po e përfaqëson Kosovën në Lojërat e 23-ta Olimpike Dimërore, të parat për Kosovën.më shumë

Nesër bëhet hapja zyrtare e Festivalit Olimpik PyeongChang 2018 dhe Panairit të Sportit Prishtina 2018

Komiteti Olimpik i Kosovës nesër (e hënë) do të bëjë hapjen zyrtare të Festivalit Olimpik PyeongChang 2018, që prej tri ditësh ka filluar në sheshin “Zahir Pajaziti” në Prishtinë.më shumë

Presidenti Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Haxhijaj, morën pjesë në takimin e KO të Evropës Qendrore dhe Juglindore

Organizuar nga Komiteti Olimpik i Sllovenisë, drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, kanë marrë pjesë në takimin e presidentëve dhe sekretarëve të Komiteteve Olimpike të Evropës Qendrore dhe Juglindore.më shumë

Shtyhet gara në lëshim të shpejtë, ku do të garonte Albin Tahiri

Është shtyrë gara në disiplinën lëshim i shpejtë, ku ishte paraparë të garonte skitari ynë, Albin Tahiri, në LOD PyeongChang2018.më shumë

previous

79-84 Nga 539

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0