Media sponsor

Pyeong Chang 2018 - Lojërat Olimpike Dimërore

Hapja 09.02.2018 12:00

Tarragona 2018 - Lojërat Mesdhetare

Hapja 22.06.2018 20:30

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

KOK dhe FHK takohen për të thelluar bashkëpunim në çështje të ndryshme, me fokus të veçantë për sportistët

Në mënyrë që bashkëpunimi me federatat të jetë edhe më i frytshëm, drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti z.Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm z.Shasivar Haxhijaj, do të takojnë drejtuesit më të lartë të të gjitha federatave.më shumë

Sekretari gjeneral i KOE-s, Raffaele Pagnozzi, u nda i kënaqur me vizitën në KOK

Sekretari gjeneral i Komitetit Olimpik të Evropës, z.Raffaele Pagnozzi, ka përfunduar të dielën vizitën e tij tre ditore në Komitetin Olimpik të Kosovës.më shumë

Peshëngritja mbylli me sukses kursin bazik, në të cilin u ligjëroi edhe sekretari gjeneral i KOE-s, Raffaele Pagnozzi

17 administratorë, zyrtarë të federatës, të klubeve, trajnerë e peshëngritës janë çertifikuar të dielën pas vijimit tre ditorë të kursit bazik për administratorë të sportit, që u mbajt në Hotel Sirius në Prishtinë.më shumë

Pritje e ngrohtë e zv/kryeministrit Behgjet Pacolli për sekretarin gjeneral të KOE-s, Raffaele Pagnozzi dhe KOK-un

Sekretari gjeneral i Komitetit Olimpik të Evropës, z.Raffaele Pagnozzi dhe drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti z.Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm z.Shasivar Haxhijaj, janë pritur ngrohtësisht nga zëvendëskryeministri i Kosovës, z.Behgjet Pacolli, njëherit ministër i Punëve të Jashtme.më shumë

Federata e Peshëngritjes fillon kursin bazik, merr pjesë edhe trajneri i Kombëtares së Kosovës, Uzeyir Haciyev

Ka filluar kursi i 12-të bazik për administratorë të sportit, që po mbahet për Federatën e Peshëngritjes së Kosovës. Ftesës së Komitetit Olimpik të Kosovës, i janë përgjigjur 16 administratorë të federatës, klubeve, trajnerë, peshëngritës dhe zyrtarë tjerë.më shumë

Peshëngritja, federata e 12-të që do të vijojë kursin bazik për administratorë të sportit

Federata e Peshëngritjes së Kosovës do të vijojë për tri ditë radhazi kursin bazik për administratorë të sportit, që organizohet nga Komiteti Olimpik i Kosovës, në mbështetje të Solidaritetit Olimpik të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar.më shumë

previous

85-90 Nga 436

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0