Media sponsor

Tarragona 2018 - Lojërat Mesdhetare

Hapja 22.06.2018 20:30

Buenos Aires 2018 - Lojërat Olimpike Verore për të rinj

Hapja 06.10.2018 10:00

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Drejtuesit e Federatës së Bodybuildingut dhe Fitnesit të Kroacisë vizituan Komitetin Olimpik të Kosovës

Drejtuesit e Federatës së Bodybuildingut dhe Fitnesit të Kroacisë, të prirë nga kryetari Damin Siser dhe të shoqëruar nga kryetari i Federatës së Bodybuildingut dhe Fitnesit të Kosovës (FBBFK), Esat Lata si dhe sekretari i përgjithshëm, Sabri Dragusha, vizituan Komitetin Olimpik të Kosovës.më shumë

KOK-u dërgon 40-45 sportistë në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018

Kosova për herë të parë do të marrë pjesë në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018, të cilat mbahen prej 22 qershor – 1 korrik 2018.më shumë

Drejtuesit e KOK-ut po marrin pjesë në Konventën e SportAccordit, takohen me presidentin e ICMG-së, Amad Addadi

Drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, po marrin pjesë në Konventën më të madhe të sportit dhe biznesit, “SportAccord”, e cila po mbahet në Bangkok të Tajlandës.më shumë

Orari i garave të Lojërave Mesdhetare Tarragona 2018

Kosova do të përfaqësohet për herë të parë në Lojërat Mesdhetare Tarragona 2018, të cilat zhvillohen në Tarragona të Spanjës, prej 22 qershor – 1 korrik.më shumë

Pjesëmarrje masive e bizneseve dhe klubeve të Gjilanit e Kamenicës në sqarimet e Rregullores për Ligjin për Sponsorizim

Krahas kryetarëve të komunave të Gjilanit, Lutfi Haziri dhe atij të Kamenicës, Qëndron Kastrati, drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës, presidenti Besim Hasani dhe sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, takuan ndarazi edhe bizneset dhe klubet e këtyre komunave.më shumë

KOK nënshkroi memorandum bashkëpunimi me Komunën e Kamenicës për tre bursistët olimpikë

Pas Komunës së Gjilanit, Komiteti Olimpik i Kosovës ka nënshkruar memorandum bashkëpunimi edhe me Komunën e Kamenicës, e cila bëhet bashkëfinancuese me KOK-un për tre bursistët olimpikë, të cilët vijnë nga kjo komunë: Musa Hajdari, Vijona Kryeziu dhe Astrit Kryeziu.më shumë

previous

91-96 Nga 598

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0