Media sponsor

Sarajevo 2019 - Festivali Olimpik Evropian Dimëror për të rinj

Hapja 09.02.2019 20:00

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Lajme

Xhudistët mësojnë kundërshtarët për Kampionatin Botëror “Baku 2018”, short shumë i vështirë për Distrian

Është hedhur sot shorti për Kampionatin Botëror të xhudos “Baku 2018”, që do të mbahet në Baku të Azerbajxhanit, prej nesër (e premte) deri më 27 shtator. Kombëtarja e Kosovës përfaqësohet me katër garues: Akil Gjakova (-73 kilogramë), Distria Krasniqi (-48 kilogramë), Nora Gjakova (-57 kilogramë) dhe Loriana Kuka (-78 kilogramë). Majlinda Kelmendi pushon për shkak të rikuperimit të lëndimit. Është kjo gara më e fortë dhe më e rëndësishmja e xhudos për vitin 2018. më shumë

Erza Muminoviq, xhudistja që mund t’i sjellë Kosovës medalje Olimpike nga Buenos Aires 2018

Erza Muminoviq është garuesja e vetme me normë që do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike Verore për të rinj, Buenos Aires 2018, të parat për vendin tonë.më shumë

Presidenti Hasani mori pjesë në Kampionatin e Kosovës në peshkatari dhe turneun ndërkombëtar “Rilindja Kids Tournament”

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës (KOK), Besim Hasani i shoqëruar nga anetari i Bordit Ekzekutiv të KOK-ut, Ramadan Selimi, ishin të pranishëm në Kampionatin e Kosovës në peshkatari, gara me tapë e organizuar nga Federata e Peshkatarisë së Kosovës.më shumë

Nishevci i pesti, Karaqi i shtati në Premier Ligën Berlin 2018, pikë Olimpike fituan edhe Arifi e Orana

Herolind Nishevci ka zënë vendin e pestë në Karate 1 Premier Ligën Berlin 2018.Karateisti ynë humbi të dielën luftën për medaljen e bronztë nga kroati Angjelo Kvesic, kategoria +84 kilogramë.më shumë

Shpat Zeka, nënkampion i Evropës për junior

Shpat Zeka është nënkampion i Evropës për junior. Xhudisti ynë, i zgjedhur shpresa Olimpike 2017, ka fituar medaljen e argjentë në Kampionatin Evropian për junior (U-21) Sofia 2018.më shumë

KOK dërgon sportistët në përgatitje për LOV për të rinj, Buenos Aires 2018, boksieri Erdonis Maliqi udhëtoi në Durrës

Boksieri Erdonis Maliqi është njëri nga pesë sportistët që do të përfaqësojnë Kosovën në Lojërat Olimpike Verore për të rinj, Buenos Aires 2018.më shumë

previous

97-102 Nga 729

next

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0