Media sponsor

Minsk 2019 - Lojërat Evropiane

Hapja 21.06.2019 20:00

Baku 2019 - Festivali Olimpik Evropian për të rinj

Hapja 20.07.2019 20:00

San Diego 2019 - Lojërat Botërore në rërë

Hapja Tetor 2019

Lozana 2020 - Lojërat Olimpike Dimërore për të rinj

Hapja 10.01.2020 10:00

Tokyo 2020 - Lojërat Olimpike

Hapja 24.7.2020 10:00

Kosova shënon fitore historike, të parën në kualifikime

10.04.2019 21:36:28

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka shënuar fitore historike, të parën në kuadër të kualifikimeve të rregullta.

Djelmoshat tanë mundën Izraelin, 27:24, në ndeshjen e fazës së dytë të grupit 1 kualifikues për evropianin 2020.
Takimi u luajt në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, para rreth 1 mijë shkuesve.
Tanët dominuan gjatë tërë ndeshjes, derisa pjesën e parë e mbyllën, 12:8. Valon Dedaj ishte më i dalluari me 10 gola.
Në grupin e Kombëtares tonë janë edhe Gjermania e Polonia. Kosova ka dy pikë, po aq sa kanê edhe Izraeli e Polonia.
Në pasditën e sotme, fitore të rëndësishme shënuan edhe Kosova U21, e cila mundi Taipein Linez 31:23, në kuadër të IHF Trophy Intercontinental, garë kjo që po organizohet në Prishtinë.
KOK përgëzon kombëtaret e hendbollit dhe gjithë komunitetin e hendbollit për suksesin e arritur sot. 

Foto 1: Zëri

Foto 2: FHK

Medaljet e fituara në Lojërat Olimpike

Kosova për herë të parë mori pjesë në Lojërat Olimpike “RIO 2016”. Medaljen e artë e ka fituar xhudistja, Majlinda Kelmendi, në kategorinë deri 52 kilogram.
1
0
0
Rezultatet e Ekipit Olimpik të Kosovës në Lojërat Olimpike për të rinj, Buenos Aires 2018